9 بهترین نرم افزار توسعه هوش مصنوعی در سال 2023

با پیشرفت نرم افزار توسعه هوش مصنوعی، ساخت ابزارهای هوش مصنوعی (AI) برای کسب و کار شما در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است. پروژه های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی (ML) به سیستم های بسیار پیچیده ای نیاز دارند که با هم کار کنند. بنابراین منطقی است که توسعه دهندگان از پلتفرمی استفاده کنند که بیشتر کارهای سنگین را انجام می دهد. بهترین نرم افزار توسعه هوش مصنوعی می تواند چارچوب و ابزارهایی را برای توسعه ابزارهای اختصاصی هوش مصنوعی برای برنامه های مختلف فراهم کند. این مقاله برخی از بهترین پلتفرم‌های مورد استفاده امروز را بررسی می‌کند.

نرم افزار توسعه هوش مصنوعی چیست؟

نرم افزار توسعه هوش مصنوعی نرم افزاری است که به کاربران و کسب و کارها اجازه می دهد تا ابزارهای هوش مصنوعی قدرتمندی را برای ساده سازی وظایف مختلف با سرعت و کارایی باورنکردنی ایجاد کنند. احتمالاً با برخی از ابزارهای محبوب هوش مصنوعی که قبلاً توسعه یافته اند آشنا هستید. نمونه هایی از ابزارهای هوش مصنوعی عبارتند از:

در حالی که این ابزارهای هوش مصنوعی برای بسیاری راه‌حل‌های عالی هستند، توسعه‌دهندگان استفاده از نرم‌افزار توسعه هوش مصنوعی را برای ایجاد ابزارهای هوش مصنوعی سفارشی برای رفع نیازهای خاص‌تر آسان‌تر از همیشه می‌یابند. توسعه دهندگان حتی می توانند بسته به پلتفرم از رابط های کشیدن و رها کردن و سایر ویژگی های مفید بدون کد استفاده کنند.

با نرم افزار توسعه هوش مصنوعی، فروشگاه های آنلاین چت ربات های سفارشی را برای تبدیل بیشتر و خدمات بهتر به مشتریان می سازند. کسب و کارها از نرم افزار یادگیری ماشین سفارشی با هوش مصنوعی برای تولید گزارش های داده های پیشرفته برای افزایش درآمد استفاده می کنند. و این فقط نوک کوه یخ است.

انواع نرم افزار توسعه هوش مصنوعی

به طور کلی، بهترین نرم افزار برای توسعه ابزارهای هوش مصنوعی معمولاً انواع راه حل های زیر را ارائه می دهد:

 1. پلتفرم های توسعه هوش مصنوعی: این راه‌حل‌های سرتاسری، ساخت برنامه‌های هوش مصنوعی را از پایه امکان‌پذیر می‌سازد. با داشتن طیف گسترده ای از الگوریتم های از پیش ساخته شده و یک رابط قابل دسترسی، طراحی و انطباق مدل های هوش مصنوعی را با ویژگی های کاربر پسند مانند قابلیت کشیدن و رها کردن ساده می کند. این پلتفرم ها برای توسعه دهندگان در سطوح مختلف مهارت مناسب هستند و به عنوان پایگاهی انعطاف پذیر برای پروژه های هوش مصنوعی عمل می کنند.
 2. یادگیری عمیق: تمرکز بر آموزش شبکه های عصبی مصنوعی با الهام از مغز انسان برای کارهایی که نیاز به هوش انسانی دارند. با استفاده از معماری هایی مانند شبکه های عصبی کانولوشن (CNN) و شبکه های عصبی تکراری (RNN)، نرم افزار یادگیری عمیق در زمینه های مختلفی از جمله بینایی کامپیوتر، پردازش زبان طبیعی و تشخیص گفتار استفاده می شود. این ابزارها اغلب به مجموعه داده های بزرگ، منابع محاسباتی قدرتمند و تکنیک های بهینه سازی پیشرفته برای بهبود عملکرد مدل متکی هستند.
 3. فراگیری ماشین: رایانه ها را قادر می سازد تا از داده ها با شناسایی الگوها و روابط یاد بگیرند. این ابزارها از الگوریتم‌ها و تکنیک‌های مختلفی مانند درخت‌های تصمیم، خوشه‌بندی و تحلیل رگرسیون برای ساخت مدل‌های پیش‌بینی‌کننده استفاده می‌کنند که می‌توانند تصمیمات مبتنی بر داده را اتخاذ کنند و در طول زمان با در دسترس قرار گرفتن داده‌های جدید سازگار شوند.
 4. هوش مصنوعی مکالمه ای: بر شبیه سازی مکالمات انسانی تمرکز می کند و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا عوامل مکالمه تعاملی و پاسخگو ایجاد کنند. این ابزارها از پردازش زبان طبیعی و سایر تکنیک‌های هوش مصنوعی برای درک مؤثر و پاسخگویی به ورودی کاربر استفاده می‌کنند.

بهترین پلتفرم‌های توسعه هوش مصنوعی دارای مدل‌های از پیش آموزش‌دیده، رابط‌های کاربری آسان (UI) و مقدار زیادی مواد کمکی برای کمک به شما خواهند بود.

بهترین نرم افزارها و پلتفرم های توسعه هوش مصنوعی کدامند؟


در کانال یوتیوب ما مشترک شوید

اگر در توسعه هوش مصنوعی نقش داشته اید، احتمالاً نام بسیاری از این نام های بزرگ را شنیده اید. اما ما بهترین پلتفرم‌های توسعه را بررسی می‌کنیم تا به شما ایده خوبی از قابلیت‌های آنها بدهیم.

1. پلتفرم هوش مصنوعی Google Cloud

Google Cloud AI Platform یک سرویس مبتنی بر ابر است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا مدل های یادگیری ماشینی را با چارچوب های محبوب بسازند، آموزش دهند و به کار گیرند. با بسیاری از مدل‌های از پیش آموزش‌دیده‌شده، توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی می‌توانند به سرعت شروع به ساخت ابزارهای خود با اصول اولیه کنند.

توابع اساسی:

 • پشتیبانی از چارچوب های محبوب از جمله TensorFlow و Scikit-learn
 • الگوریتم های داخلی برای کارهایی مانند تشخیص تصویر و گفتار، NLP و تجزیه و تحلیل پیش بینی
 • یک پلت فرم مقیاس پذیر و با کاربری آسان برای ساخت، آموزش و استقرار مدل های ML
 • اسناد زیادی برای کمک به یادگیری پلتفرم و ساخت محصولات پیشرفته

Shopify از AI Discovery Google استفاده می کند تا به خرده فروشان آنلاین پیشرفته دسترسی به جستجوی محصولات پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی را بدهد – Shopify Commerce Components را ببینید

از پلتفرم هوش مصنوعی Google Cloud دیدن کنید

2. Microsoft Azure AI


Microsoft Azure AI خدمات و ابزارهای هوش مصنوعی آماده سازمانی را برای ساخت، استقرار و مدیریت راه‌حل‌های هوش مصنوعی در مقیاس، از جمله یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق، و مزایای شناختی ارائه می‌کند. همچنین بستری برای مدل های از پیش آموزش دیده است که توسعه دهندگان می توانند فوراً از آن استفاده کنند و به قابل اعتماد بودن پایه اعتماد کنند.

توابع اساسی:

 • ابزارهایی برای یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و خدمات شناختی ارائه می دهد
 • با ابزارهای توسعه محبوب مانند ویژوال استودیو و گیت هاب ادغام می شود
 • یک پلت فرم مقیاس پذیر برای ساخت، استقرار و مدیریت راه حل های هوش مصنوعی در مقیاس
 • به توسعه دهندگان هوش مصنوعی اجازه می دهد تا مدل های AI سفارشی ایجاد کنند

از Microsoft Azure AI دیدن کنید

3. آی بی ام واتسون


IBM Watson یک پلتفرم هوش مصنوعی محاوره ای است که برای موارد استفاده پرسش و پاسخ ساخته شده است. از NLP، ML و بازنمایی دانش برای یافتن معنای یک سوال و سپس ایجاد پاسخ های دقیق استفاده می کند. مورد استفاده در بسیاری از موارد استفاده تجاری؛ بیشتر برنامه های پشتیبانی مشتری

توابع اساسی:

 • از تکنیک های یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و پردازش زبان طبیعی استفاده می کند
 • خدمات از پیش ساخته شده هوش مصنوعی، APIها و ابزارهای توسعه
 • یکپارچه سازی سیستم برای برنامه های کاربردی خدمات مشتری، مراقبت های بهداشتی و آموزشی

از IBM Watson دیدن کنید

4. Infosys XtractEdge


Infosys XtractEdge یک پلتفرم هوش مصنوعی است که توسط Infosys توسعه یافته است که به کسب و کارها کمک می کند تا فرآیندهای تجاری پیچیده را خودکار کنند، بهره وری را بهبود بخشند و از طریق یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و پردازش زبان طبیعی به بینش های ارزشمندی دست یابند. اساساً همه اینها را با استخراج اطلاعات از اسناد انجام می دهد.

توابع اساسی:

 • از ML و NPL برای استخراج اطلاعات پنهان در اسناد استفاده می کند
 • اطلاعات غیر متنی (تصاویر) را با استفاده از تشخیص نویسه نوری (OCR) به متن تبدیل می کند تا بتوان آنها را پردازش کرد.
 • می تواند استخراج داده ها از اسناد را به صورت خودکار انجام دهد

به اینفوسیس نیا مراجعه کنید

5. H2O.AI


H2O.AI یک پلت فرم یادگیری ماشین منبع باز ارائه می دهد که توسعه دهندگان را قادر می سازد مدل های هوش مصنوعی را در مقیاس بسازند و به کار گیرند. دارای مدل های از پیش آموزش دیده هوش مصنوعی و الگوریتم های منبع باز است. ماهیت منبع باز آن به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که مدل های خود را خود میزبانی کنند یا گزینه های استقرار در محل یا ابر را انتخاب کنند.

توابع اساسی:

 • این یک پلت فرم AI منبع باز ارائه می دهد
 • عمدتاً برای کاربردهای تجاری ساخته شده است
 • راه حل های استقرار انعطاف پذیر برای انتخاب کنترل های امنیتی دقیق مورد نیاز

به H2O.AI مراجعه کنید

6. Google Dialogflow


Google Dialogflow یک سرویس ساخت ربات چت (تحت هوش مصنوعی Google Cloud) است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با استفاده از NLP عوامل مکالمه بسازند و آنها را با پلتفرم های پیام رسانی خارجی ادغام کنند. توسعه‌دهندگان سؤالات و پاسخ‌های استانداردی را برای این سؤالات در پلتفرم ارسال می‌کنند. از آنجا، عبارات و کلمات فردی را می توان دسته بندی کرد تا نحوه استفاده و درک آنها را یاد بگیریم. سپس DialogFlow از این دسته بندی برای یادگیری نحوه پاسخگویی به سوالات مشابه بر اساس این آموزش استفاده می کند.

بسیاری از ربات‌های چت هوش مصنوعی و پلتفرم‌های پشتیبانی مشتری مستقیماً با DialogFlow ادغام می‌شوند تا به ایجاد ربات‌های پیشرفته برای پشتیبانی مشتری و سایر اهداف کمک کنند. از جمله بهترین ها LandBot، Ubisend و Trengo هستند.

توابع اساسی:

 • به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با استفاده از پردازش زبان طبیعی، رابط های مکالمه ایجاد کنند
 • این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا چت بات ها را با پلتفرم های پیام رسانی مختلف و دستیارهای صوتی ادغام کنند
 • یک رابط کاربری آسان که نسبت به سایر راه حل های NLP فنی کمتری دارد

از Google Dialogflow بازدید کنید

7. BigML


BigML یک پلتفرم یادگیری ماشین مبتنی بر ابر است که ابزارها و الگوریتم‌هایی را برای کمک به توسعه‌دهندگان در ساخت و استقرار مدل‌های پیش‌بینی با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشینی مانند درخت‌های تصمیم‌گیری، جنگل‌های تصادفی و شبکه‌های عصبی عمیق ارائه می‌دهد. یکی از ساده ترین پلتفرم ها برای استفاده است.

توابع اساسی:

 • پلتفرمی که به شما امکان می دهد مدل های هوش مصنوعی سفارشی بسازید، استقرار و مدیریت کنید
 • از الگوریتم های یادگیری ماشینی مانند درخت تصمیم، جنگل های تصادفی و شبکه های عصبی عمیق استفاده می کند.
 • گزینه های استقرار داخلی و ابری وجود دارد

به BigML مراجعه کنید

8. Viso Suite


Viso Suite یک پلت فرم نرم افزار بینایی کامپیوتری مبتنی بر هوش مصنوعی است. این یک پلت فرم کامل توسعه برنامه بینایی کامپیوتری را ارائه می دهد که برای استفاده توسط مشاغل برای ایجاد برنامه های کاربردی خود طراحی شده است. این می تواند به نظارت بر ترافیک، شمارش موجودی و موارد دیگر کمک کند.

توابع اساسی:

 • این بینایی کامپیوتر قدرتمند را با یک پلت فرم توسعه برنامه ترکیب می کند
 • راه حلی با کد پایین که می تواند توسعه سیستم های هوش مصنوعی پیشرفته را تسریع کند
 • ادغام های از پیش ساخته شده برای انعطاف پذیرتر کردن محیط کم کد

از Viso Suite دیدن کنید

9. Observe.AI


Observe.AI یک راه حل مرکز تماس مبتنی بر هوش مصنوعی است که از پردازش زبان طبیعی و تشخیص گفتار برای تجزیه و تحلیل و رونویسی مکالمات مشتری در زمان واقعی استفاده می کند. مزایا این است که کسب و کارها را قادر می‌سازد تا بینشی در مورد احساسات مشتری، شناسایی روندها و بهبود عملکرد نماینده در مقیاس به دست آورند. توسعه دهندگان هوش مصنوعی که روی تجربه مشتری (CX) و پشتیبانی کار می کنند، می توانند از Observe برای افزایش چشمگیر نرخ پذیرش بینش استفاده کنند.

توابع اساسی:

 • تشخیص گفتار، رونویسی و NLP در یک پلت فرم صوتی قدرتمند قرار گرفته است
 • قابلیت تجزیه و تحلیل برای دیدن آنچه در سراسر سازمان پشتیبانی اتفاق می افتد
 • تجزیه و تحلیل عمیق و بینش برای عیب یابی و سرمایه گذاری بر روی روندهای عملکرد برتر

به Observe.AI مراجعه کنید

بهترین نرم افزار برای توسعه هوش مصنوعی

پلتفرم Google Cloud AI و Microsoft Azure AI به عنوان بهترین گزینه های نرم افزار توسعه هوش مصنوعی موجود امروزی برجسته هستند.

پلتفرم Google Cloud AI به بهترین وجه برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال یک سرویس مبتنی بر ابر مقیاس‌پذیر هستند که از چارچوب‌های محبوبی مانند TensorFlow و Scikit-learn پشتیبانی می‌کند، مناسب است. این الگوریتم های داخلی قدرتمندی را ارائه می دهد که برای انجام کارهایی مانند تشخیص تصویر و پردازش زبان طبیعی ایده آل است.

از سوی دیگر، Microsoft Azure AI یک انتخاب عالی برای سازمان‌هایی است که می‌خواهند با استفاده از مجموعه‌ای از خدمات و ابزارهای هوش مصنوعی، راه‌حل‌های هوش مصنوعی را در مقیاس بسازند، مستقر و مدیریت کنند. این به طور یکپارچه با ابزارهای توسعه محبوب مانند ویژوال استودیو و گیت هاب ادغام می شود و محیطی قوی و کارآمد برای کسب و کارها فراهم می کند تا از قدرت هوش مصنوعی استفاده کنند.

و برای کسانی که محصولات هوش مصنوعی مکالمه ای پیشرفته می سازند، IBM Watson چیزی است که باید به طور جدی در نظر گرفته شود.

آماده نیستید ابزارهای هوش مصنوعی خود را بسازید، اما می خواهید از هوش مصنوعی در کار فعلی خود استفاده کنید؟ بهترین نرم افزار نوشتن هوش مصنوعی، توصیه های برتر چت ربات هوش مصنوعی و ابزارهای هوش مصنوعی مورد علاقه ما را بررسی کنید.

تصویر ویژه توسط AVIcon / shutterstock.com