منو سایت

نحوه استفاده از بلوک ردیف وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده از بلوک ردیف وردپرس

بلوک ردیف وردپرس یک بلوک طراحی مهم است که به شما امکان می دهد محتوای خود را در یک ردیف افقی سازماندهی کنید. این یک بلوک جهانی است که می تواند در هر نقطه از ویرایشگر وردپرس برای سازماندهی محتوا در قالب ها، قطعات قالب و همچنین پست ها و صفحات استفاده شود. در این پست توضیح خواهیم داد که چیست، چگونه از آن استفاده کنید و به سوالات داغ شما در مورد آن پاسخ خواهیم داد. بیایید به آن برسیم.

بلاک ردیف وردپرس چیست؟

ردیف های بلوک وردپرس

بلوک ردیف بسیار شبیه بلوک پشته عمل می کند. با این حال، به جای نمایش عناصر به صورت عمودی، بلوک ها را به صورت افقی در فضای موجود ظرف والد نمایش می دهد. به طور پیش فرض، بلوک به طور مساوی بین بلوک های موجود در آن فاصله می گیرد – و از ویژگی flex CSS برای نمایش محتوا در قالب شبکه در صفحه های کوچکتر استفاده می کند.

فلکس بلوک خط

اگر از صفحه ساز مانند Divi استفاده می کنید، بلوک ردیف ضروری نیست. می‌توانید از Divi Builder برای اضافه کردن ردیف‌ها و عناصر دیگر با گزینه‌های طراحی پیشرفته‌تر استفاده کنید.

چگونه یک بلوک خط به پست یا صفحه خود اضافه کنید

برای این پست، آن را با استفاده از موضوع بیست و بیست و سه اضافه می‌کنیم، اما می‌توانید از هر تم بلوکی یا تم ویرایش کامل سایت برای دنبال کردن آن استفاده کنید. با ورود به سایت وردپرس خود شروع کنید. سپس یک صفحه جدید اضافه کنید.

راه های مختلفی برای اضافه کردن بلوک به سایت خود از دایرکتوری بلوک ها وجود دارد. راه اول استفاده از ابزار insert block است. را کلیک کنید نماد درج بلوک در گوشه سمت چپ بالای صفحه شما

بر روی ابزار insert block کلیک کنید

سپس وارد شوید ردیف در نوار جستجو آن را از نتایج جستجو پیدا کنید و برای افزودن آن کلیک کنید یا آن را به ویرایشگر صفحه بکشید.

بلوک خط را وارد کنید

یک راه جایگزین برای اضافه کردن بلوک، کلیک کردن بر روی آن است + نماد در ویرایشگر صفحه یا فقط شروع به تایپ کنید /ed برای آشکار کردن نتایج بلوک. روی بلوک ردیف کلیک کنید تا آن را در صفحه قرار دهید.

یک خط بلوک را در ویرایشگر صفحه وارد کنید

بعد از اینکه یک ردیف به صفحه اضافه کردید، می توانید هر تعداد بلوک را در ردیف خود قرار دهید. بلوک ها بسته به اینکه انتخاب کرده اید آنها را روی هم قرار دهید یا نه، نمایش داده می شوند. در بخش بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد. به طور پیش فرض، وقتی بلوک ها را اضافه می کنید، از چپ به راست در ردیف نمایش داده می شوند.

اضافه کردن بلوک به یک ردیف

تنظیمات و گزینه های بلوک خط

بلوک ردیف وردپرس را می توان با استفاده از تنظیمات نوار ابزار و تنظیمات اضافی سفارشی کرد. در اینجا خلاصه ای از تنظیمات موجود است.

تنظیمات نوار ابزار

گروه تنظیمات نوار ابزار شامل چندین تنظیمات است که در تصویر زیر مشخص شده است:

تنظیمات نوار ابزار برای بلوک های ردیف

  1. تبدیل به
  2. انگشت خود را بکشید
  3. حرکت
  4. توجیه
  5. چیدمان عمودی
  6. عرض
  7. گزینه بیشتر

تبدیل به

اولین مورد در لیست تبدیل به است. شما در اینجا چندین گزینه دارید.

تبدیل به کنترل

می توانید خط را به یک نقل قول تبدیل کنید، آن را باز کنید، آن را به ستون تبدیل کنید، یا آن را به یک جلد تبدیل کنید. وقتی یک ردیف را باز می کنید، هر بلوک آن به جای نمایش از چپ به راست، روی هم قرار می گیرد. گوتنبرگ پیش نمایشی از شکل ظاهری ردیف شما پس از باز کردن بسته بندی ارائه می دهد.

گزینه جعبه گشایی

وقتی به جلد تبدیل می شود، می توانید یک تصویر پس زمینه، همپوشانی پس زمینه اضافه کنید و پس زمینه را روی آن تنظیم کنید. با انتخاب این گزینه، ردیف شما به یک بلوک سقف تبدیل می شود، اما بلوک ها در خود ردیف باقی می مانند.

گزینه پوشش

بکشید و حرکت کنید

گزینه کشیدن به شما این امکان را می دهد که بلاک را در هر نقطه از صفحه تغییر دهید. این برای طراحی های پیچیده صفحه که شامل چندین بخش از محتوا هستند، مناسب است. به طور مشابه، اسکرول به شما امکان می دهد بدون نیاز به کشیدن، ردیف را به بالا یا پایین صفحه ببرید.

توجیه

تنظیمات توجیهی به شما امکان می‌دهد آیتم‌های ردیف خود را به سمت چپ، وسط، راست تراز کنید یا موارد موجود در ردیف خود را به طور مساوی از چپ به راست فاصله دهید.

کنترل های توجیهی

هم ترازی

با ابزار تراز، می توانید بلوک های موجود در ردیف را به بالا، وسط یا پایین تراز کنید.

تراز خط

کنترل های عرض

می توانید عرض بلوک را حداکثر 650 پیکسل، عرض 1200 پیکسل یا عرض کامل تنظیم کنید. سطرهای با عرض کامل تمام عرض صفحه را در بر می گیرند، که برای ردیف هایی که به جلد تبدیل شده اند یا برای بخش های دعوت به اقدام مناسب است.

کنترل های عرض

گزینه بیشتر

در قسمت گزینه‌های بیشتر، می‌توانید کارهایی مانند کپی، تکرار، درج، انتقال، قفل کردن، گروه‌بندی، حذف گروه، حذف یا ایجاد یک بلوک قابل استفاده مجدد از ردیف را انجام دهید.

گزینه های بیشتر

تنظیمات مسدودسازی اضافی

چندین گزینه را در تنظیمات اضافی خواهید دید. برای پیدا کردن تنظیمات بلوک اضافی، کلیک کنید بخش بلوک واقع در نوار کناری تنظیمات برای بلوک ردیف

خط برای دسترسی به تنظیمات اضافی

ابتدا می توانید بلوک ها را در ردیف خود به صورت افقی یا عمودی مرتب کنید.

گزینه های ردیف

سپس می‌توانید گزینه‌های توجیه و جهت‌گیری را تنظیم کنید، و همچنین بلوک‌ها را در خطوط متعدد قرار دهید. گزینه های توجیه مانند تنظیمات نوار ابزار هستند. می‌توانید بلوک‌های خود را طوری تنظیم کنید که در سمت چپ، مرکز، راست یا با فاصله مساوی قرار گیرند. جهت گیری مشابه گزینه های انباشته عمل می کند، زیرا می توانید جهت افقی یا عمودی را انتخاب کنید.

توجیه خط

در زیر گزینه های رنگ، می توانید رنگ های متن، پس زمینه و پیوندها را در بلوک های ردیف تغییر دهید. بسته به موضوعی که استفاده می‌کنید، رنگ‌های پس‌زمینه گرادیان و رنگ‌های یکدست یک گزینه هستند.

گزینه های رنگ

گزینه های تایپوگرافی را می توان برای هر متن موجود در خط خود تنظیم کرد. می توانید خانواده فونت، اندازه فونت، وزن قلم (ظاهر)، ارتفاع خط، فاصله حروف، تزئین متن و حروف بزرگ را تنظیم کنید.

تنظیمات تایپوگرافی

تنظیمات اندازه، بالشتک و همچنین فاصله بین بلوک ها را کنترل می کند. Block Spacing مقدار فاصله بین بلوک ها را کنترل می کند.

اندازه های ردیف

آخرین تنظیم، مرز و همچنین شعاع مرز برای ردیف را کنترل می کند. واحدها شامل پیکسل، درصد، em، rem، vh و vw هستند.

مرز ردیف

نکات و بهترین روش ها برای استفاده موثر از بلوک ردیف

بلاک ردیف یک بلوک همه کاره است که به شما امکان می دهد کارهای جالب زیادی انجام دهید، جلوه های خوبی را روی بلوک های خود اعمال کنید و محتوای خود را مرتب نگه دارید. برای استفاده موثر از بلوک باید چند کار را در نظر بگیرید. استفاده از آن یک راه عالی برای افزودن جلوه های مختلف به گروه های بلوک است. به عنوان مثال، هنگام ایجاد بخش‌های دعوت به اقدام برای وب‌سایت خود، می‌توانید از بلوک دعوت به اقدام استفاده کنید، اما موارد استفاده از آن محدود است. در عوض، استفاده از یک ردیف را در نظر بگیرید تا بتوانید هر نوع بلوکی را که می خواهید اضافه کنید.

علاوه بر این، استفاده از یک ردیف به شما امکان می دهد گزینه های عرض، تراز عمودی و پس زمینه را برای گروهی از بلوک ها تنظیم کنید. این می تواند زمانی مفید باشد که می خواهید روی بخش خاصی از وب سایت خود تمرکز کنید، مانند گروهی از پست ها.

نکته دیگری که هنگام استفاده از ردیف ها باید در نظر داشت استفاده از نمای لیست است. نمای لیست مفید است، به خصوص زمانی که تعداد زیادی بلوک در یک صفحه دارید. می‌توانید به راحتی تعیین کنید که ردیف‌هایتان کجا شروع و پایان می‌یابند، بلوک‌ها را به مکان‌های دیگر در ردیف بکشید تا آنها را مرتب کنید، و بلوک‌های جدید را دقیقاً در جایی که می‌خواهید اضافه کنید.

نمای لیست

سوالات متداول در مورد بلوک ردیف

بلوک درون خطی یک بلوک پیچیده با کاربردها و توابع بسیار است، بنابراین حتماً سؤالاتی خواهید داشت. امیدواریم کمک کنند.

تفاوت بین سطر بلوک و ستون بلوک چیست؟

سطرها و ستون ها بسیار شبیه به یکدیگر هستند. یک ردیف مانند یک ستون عمل می کند زیرا به شما امکان می دهد بلوک ها را به صورت افقی اضافه کنید. با این حال، یک تفاوت اساسی وجود دارد. بلوک ستون از شما می‌خواهد که برای هر ستون یک عرض تنظیم کنید، در حالی که ردیف اینطور نیست. می‌توانید به راحتی بلوک‌ها را به داخل آن بکشید تا اندازه عرض ستون را تغییر دهید، در حالی که ستون‌ها از شما نیاز دارند که یک مقدار برای تغییر اندازه آنها وارد کنید.

آیا می توانم از بلوک خط در قالب استفاده کنم؟

کاملا! همانطور که قبلا ذکر شد، بلوک ردیف برای استفاده در هر سناریویی مناسب است. چه در یک پست، صفحه، بخشی از یک الگو یا یک الگو باشد، بلوک ردیف برای همه انواع محتوا مفید است. استفاده از آنها یک راه عالی برای سازماندهی و ساختار محتوا در قالب ها و همچنین پست ها و صفحات شما است.

از چند بلوک می توانم در یک ردیف استفاده کنم؟

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های آن، توانایی مدیریت بلوک‌های نامحدود در آن است. برخلاف بلوک ستون، تعداد فضاهای از پیش تعیین شده ای وجود ندارد که بتوان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال، اگر شروع به اضافه کردن بلوک‌های تصویر به یک ردیف کنید، صرف نظر از اینکه چقدر اضافه کنید، تصاویر شما از چپ به راست نمایش داده می‌شوند. هر تصویر برای قرار گرفتن در فضای مشخص شده مقیاس بندی می شود.

نتیجه

بلوک ردیف یک عنصر طراحی کلیدی برای ارائه ساختار به محتوای وب سایت شما است. می توان از آن در قالب ها، پست ها و صفحات استفاده کرد و می تواند شامل بلوک های نامحدود در آن باشد. هنگام ایجاد بخش هایی از قالب ها، مانند هدرها، که در آن بلوک های متعدد نمایش داده می شود، مفید است. به عنوان مثال، یک ردیف سرصفحه می تواند حاوی لوگوی سایت، لیستی از صفحات، نمادهای اجتماعی و یک دکمه فراخوان باشد. اگر در حال ساخت یک وب سایت با استفاده از بلوک هستید، این بلوک ضروری خواهد بود.

چگونه بلوک ردیف را در وب سایت وردپرس خود قرار دهیم؟ با صداگذاری در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.