منو سایت

چگونه فرم تماس خود را با Divi تنظیم کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه فرم تماس خود را با Divi تنظیم کنید

فرم تماس یک ویژگی عالی برای افزودن به وب سایت است. به عنوان یک صاحب کسب و کار، می توانید از فرم تماس استفاده کنید تا به مشتریان بالقوه اجازه ارسال پیام را بدهید. به عنوان یک تأثیرگذار، ایجاد یک فرم تماس در یک وب سایت می تواند درها را برای معاملات برند باز کند. فرم تماس کاربردهای مختلفی دارد، از جمع آوری اطلاعات از بازدیدکنندگان وب سایت تا امکان ارتباط بینندگان. البته، در Divi می توانید یک ماژول فرم تماس سفارشی پیدا کنید که می توانید برای وب سایت هایی که می سازید استفاده کنید.

بیایید نگاهی به چند نکته در هنگام تنظیم فرم تماس در Divi بیندازیم. ما از طرح‌بندی صفحه تماس از بسته طرح‌بندی Print Designer استفاده می‌کنیم.

افزودن فیلدهای خود: بیایید سازماندهی کنیم

وقتی صحبت از راه اندازی فرم تماس در Divi می شود، هیچ راه حلی برای همه وجود ندارد. با این حال، شما باید ایده ای داشته باشید که هدف فرم شما چیست. انواع فیلدهایی که در ماژول فرم تماس Divi استفاده می کنید به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که داده های مربوطه را از بازدیدکنندگان وب سایت خود جمع آوری می کنید. ماژول فرم تماس Divi دارای شش (6) نوع فیلد است که می توانید در فرم خود استفاده کنید.

فیلدهای ماژول فرم تماس با Divi

فیلد ورودی: فیلد ورودی یکی از رایج ترین فیلدهای فرمی است که در فرم خود استفاده می کنید. به کاربران اجازه می دهد تا پاسخ های کوتاهی برای سوالات وارد کنند. نمونه ای از یک فیلد ورودی می تواند “نام” باشد.

فیلد ایمیل: یک فیلد کاملاً توضیحی، فیلد ایمیل به شما امکان می دهد یک آدرس ایمیل در فرم خود جمع آوری کنید. اگر قصد دارید با کاربری که فرم را ارسال کرده تماس بگیرید، ممکن است لازم باشد این فیلد را به فرم خود اضافه کنید.

ناحیه متن: مانند یک فیلد ورودی، یک قسمت متن به کاربران اجازه می دهد متن را وارد کنند. با این حال، کادر ناحیه متن به آنها اجازه می دهد تا کمی بیشتر از کادر ورودی بنویسند. یک مثال از زمانی که ممکن است از یک قسمت متنی استفاده کنید این است که بخواهید اطلاعاتی در مورد پروژه ای که مشتری ممکن است بخواهد برای شما ارسال کند جمع آوری کنید.

چک باکس ها: چک باکس ها به کاربران این امکان را می دهند که از بین لیستی از گزینه هایی که ارائه می کنید، چندین انتخاب داشته باشند. اگر به یک فیلد سفارشی نیاز دارید، می‌توانید برای انتخاب چند طعم مختلف برای کیکی که از طریق فرم تماس شما سفارش می‌دهند، از یک چک باکس استفاده کنید.

دکمه های رادیویی: مانند یک چک باکس، یک دکمه رادیویی گزینه های مختلفی را برای انتخاب در اختیار کاربران قرار می دهد. برخلاف چک باکس‌ها، یک دکمه رادیویی به کاربران اجازه می‌دهد فقط یک انتخاب از گزینه‌هایی که ارائه کرده‌اید داشته باشند.

منوی کشویی را انتخاب کنید: یک جعبه کشویی به کاربران وب سایت اجازه می دهد تا از لیست انتخابی گزینه ها انتخاب کنند. اگرچه تمام چک باکس ها، دکمه های رادیویی و منوهای کشویی به کاربران امکان انتخاب از لیست موارد را می دهند، استفاده از آنها به سؤالی که می پرسید و پاسخی که امیدوارید از آنها دریافت کنید بستگی دارد.

گزینه های فیلد برای ماژول فرم تماس Divi

زمان بندی فرم خود به صورت آفلاین

اکنون که کمی در مورد انواع فیلدهای مختلف قابل استفاده در ماژول فرم تماس Divi می‌دانید، زمان آن رسیده است که فیلدهای فرم شما را برنامه‌ریزی کنید. می توانید از چیزی به سادگی قلم و کاغذ یا حتی Google Doc برای تعیین هدف فرم خود استفاده کنید. از هدف خود، می توانید برنامه ریزی کنید که چه فیلدهایی را باید به فرم خود اضافه کنید. سپس باید فیلد مناسب برای آن سوال را انتخاب کنید.

به عنوان مثال، از فیلد ناحیه متنی فقط برای پر کردن نام در فرم استفاده نمی‌کنید. به همین ترتیب، از کادر کشویی برای جمع آوری آدرس ایمیل شخصی استفاده نمی کنید. برنامه ریزی دقیق با فرم خود شما را برای موفقیت در ساخت وب سایت آماده می کند. این همچنین یک تجربه کاربری خوب برای بینندگان بالقوه وب سایت ایجاد می کند.

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام فیلدها را می خواهیم اجباری کنیم

پس از تصمیم گیری در مورد فیلدهایی که می خواهید به فرم خود اضافه کنید، به فیلدهایی فکر کنید که کاربران باید برای ارسال فرم خود پر کنند. می‌پرسید چرا می‌خواهید یک رشته را اجباری کنید؟ بیایید به طرح فرم تماس خود که با قلم و کاغذ ایجاد کردیم برگردیم. اگر ما یک اینفلوئنسر هستیم، می‌خواهیم نام شخصی که با ما تماس می‌گیرد را داشته باشیم. ما می‌خواهیم فیلد نام را اجباری کنیم تا بتوانیم به درستی با شخصی که قرارداد بالقوه برند را برای ما ارسال می‌کند، تماس بگیریم.

از طرف دیگر، ممکن است بخواهیم فیلد آدرس ایمیل را نیز اجباری کنیم. این به شما این امکان را می دهد که دوباره با آن شخص ارتباط برقرار کنید. با این حال، ممکن است بخواهیم فیلد تلفن را اختیاری کنیم در صورتی که شماره بین‌المللی دارند یا نمی‌خواهیم خیلی شخصی و مزاحم باشیم. در این صورت، فیلدهای نام و فیلدهای آدرس ایمیل را در فرم خود اجباری می‌کنید تا اطمینان حاصل کنید که می‌توانید پس از پر کردن و ارسال فرم خود، با آن فرد به درستی ارتباط برقرار کنید.

تنظیم فیلدهای مورد نیاز در ماژول فرم تماس Divi

در حال تنظیم آدرس ایمیل ما

اکنون می دانیم که از چه فیلدهایی در فرم خود استفاده خواهیم کرد و می دانیم که چه فیلدهایی را باید اجباری کنیم تا بتوانیم اطلاعات مربوطه را از کاربران جمع آوری کنیم. بعد باید آدرس ایمیل خود را تنظیم کنیم. به‌طور پیش‌فرض، تمام ورودی‌های فرم از فرم تماس Divi به آدرس ایمیلی که در بخش ایمیل زیر برگه محتوا وارد می‌کنید ایمیل می‌شوند. مهم است که یک آدرس ایمیل داشته باشید که به راحتی به آن دسترسی داشته باشید تا ورودی های این فرم را جمع آوری کنید. آدرس ایمیل مشخص شده را در قسمت محتوای ماژول فرم تماس وارد خواهید کرد. می‌توانید چندین آدرس ایمیل را با جدا کردن آنها با کاما به فیلد ایمیل اضافه کنید.

تنظیم آدرس ایمیل برای دریافت موارد ارسالی از ماژول فرم تماس Divi

یک الگوی پیام ایجاد کنید

در مرحله بعد، می خواهید بتوانید محتوای فرم ارسالی را که به تازگی برای شما ارسال شده است، به درستی بخوانید. برای انجام این کار، باید شناسه فیلدی را که برای هر یک از فیلدهای فرمی که ایجاد کرده اید استفاده کرده اید، پیگیری کنید. با ویرایش فیلد فرم به راحتی می توانید شناسه هر فیلد فرم را پیدا کنید. جعبه متن الگوی پیام به شما امکان می دهد محتوای ایمیلی را که به عنوان مالک وب سایت دریافت می کنید کنترل کنید. با استفاده از شناسه فیلد، می توانید یک پیام واضح و ثابت در مورد خود ایجاد کنید.

ایجاد یک الگوی پیام هنگام تنظیم ماژول فرم تماس Divi

امنیت: چگونه از اسپم جلوگیری کنیم

هرزنامه تا زمانی که بتوان آن را به خاطر آورد در اینترنت یک مشکل بوده است و وب سایت شما می تواند سهم خود را به دست آورد. با این حال، خدمات ضد هرزنامه در دسترس هستند که می توانند زندگی شما را کمی آسان تر کنند. ماژول فرم تماس Divi را می توان در reCaptcha ادغام کرد. reCaptcha یک سرویس اینترنتی است که از فرم ها و وب سایت ها در برابر هرزنامه های مزاحم محافظت می کند. می توانید حساب خود را به ماژول فرم پیوند دهید. معمولاً یک فلش کوچک در جلوی سایت شما ظاهر می شود که نشان می دهد سایت شما ایمن است.

حفاظت از هرزنامه هنگام تنظیم ماژول فرم تماس Divi

یک پیام موفقیت اضافه کنید

پس از ارسال فرم، چند فاکتور دیگر وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. ابتدا می توانید تصمیم بگیرید که پیام موفقیت را به طور خلاصه به کسانی که فرم را با موفقیت ارسال کرده اند نشان دهید. می توانید با پر کردن فیلد پیام موفقیت در منوی کشویی متنی در تب محتوا، این پیام را مشخص کنید. از طرف دیگر، می توانید سوئیچ تغییر مسیر URL را فعال کنید تا کاربر با هم به صفحه کاملاً متفاوتی فرستاده شود. انتخاب باشماست. با این حال، لطفاً هدف کلی و استفاده از فرم خود را در نظر داشته باشید.

تنظیم یک پیام موفقیت آمیز و فرآیندهای پس از ارسال برای ماژول فرم تماس Divi

مطمئن شوید که طراحی با وب سایت شما مطابقت دارد

به طور پیش‌فرض، فرم تماس Divi شما با پس‌زمینه سفید ارائه می‌شود و سبک دکمه تنظیم‌شده برای آن را از طریق تب Customize در زیر Appearance > Customize به ارث می‌برد. با این حال، شما نباید اجازه دهید که شما را از داشتن یک فرم تماس راد باز دارد!

برخی از راه هایی که می توانید فرم تماس خود را متمایز کنید عبارتند از:

  • یک قاب اضافه کنید: افزودن یک حاشیه رنگارنگ به فیلدهای فرم می تواند باعث افزایش علاقه شما شود. این به نوبه خود می تواند افراد بیشتری را تشویق کند تا فرم شما را پر کنند. اگر از فرم خود برای جمع آوری سرنخ ها، سفارشات محصول و غیره استفاده می کنید. این چیز عالی است!
  • تغییر رنگ فوکوس: می توانید رنگ فوکوس فیلدهای فرم خود را تغییر دهید. وقتی شخصی روی یک فیلد کلیک می کند، اکنون سبک متفاوتی خواهد داشت. این یک راه دیگر برای ایجاد علاقه به تناسب اندام است.
  • بازی با طول زمین
  • افکت های نگه داشتن را به دکمه ارسال اضافه کنید: توصیه می شود تمام دکمه های وب سایت خود را بر اساس کاربرد و اهمیت آنها استایل دهید. این همچنین در مورد دکمه ارسال در فرم های تماس شما صدق می کند! از سبک این رشته غافل نشوید. حتی می توانید یک قدم جلوتر بروید و چند افکت شناور و انیمیشن به آن اضافه کنید!

در نهایت، ایده آل است که فرم تماس خود را به گونه ای سفارشی کنید و سبک کنید تا با سایر برندهای وب سایت شما مطابقت داشته باشد.

در صورت تمایل می توانید عنوانی به فرم خود اضافه کنید. این سبک عنوان پیش فرض وب سایت شما را اتخاذ می کند. با این حال، می توانید از برگه طراحی در ماژول فرم تماس برای استایل متفاوت استفاده کنید. همیشه ایده خوبی است که برند خود را در ماژول های مختلف در سراسر وب سایت حفظ کنید. همچنین ممکن است در نظر داشته باشید که عبارت دکمه ارسال را به چیزی غیر از کلمه ارسال تغییر دهید.

دیگر در مورد تنظیم فرم تماس خود با Divi فکر نکنید

داشتن یک فرم تماس در وب سایت شما می تواند تا حد زیادی کاربران شما را تشویق به تعامل با شما کند. از گرفتن سفارش تا جمع‌آوری بازخورد، فرم تماس شما با طراحی، ویرایش، محافظت و تسهیل جمع‌آوری اطلاعات با استفاده از ماژول Divi Contact Form در سایت شما، ابزار ارتباطی بین شما و بازدیدکنندگان سایت شما را فراهم می‌کند. ، وبلاگ و فروشگاه اینترنتی.