منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه الگوهای خود را در کتابخانه Divi’s Theme Builder سازماندهی کنیم

چگونه الگوهای خود را در کتابخانه Divi’s Theme Builder سازماندهی کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه الگوهای خود را در کتابخانه Divi's Theme Builder سازماندهی کنیم

هنگام ساختن وب سایت بعدی خود، از کتابخانه جدید Divi Theme Builder در گردش کار خود استفاده کنید. با ادغام آن با Divi Cloud، شما این قدرت را دارید که قالب های خود را از یک سایت به سایت دیگر منتقل کنید. با این حال، پنهان نگه داشتن این بیان خلاقانه جدید می تواند دشوار باشد. قبل از اینکه با بارگذاری کتابخانه خود از کنترل خارج شوید، بیایید نحوه سازماندهی قالب ها را در کتابخانه تم ساز Divi بیاموزیم.

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: قراردادهای نامگذاری

وقتی روی یک پروژه بزرگ کار می‌کنیم، همانطور که روی ایده‌ها و تکرارها کار می‌کنیم، فضای کاری، اسناد و پوشه‌های ما می‌تواند کمی… نامرتب…

نمونه ای واقعی از پوشه طراحی لوگوی نامرتب

این کاملاً ممکن است که همین طرز فکر را در عناصر کتابخانه سازنده تم Divi خود حمل کنید. با انتشار بسته‌های طرح‌بندی جدید تقریباً هر هفته و موارد رایگان فراوان، کتابخانه شما به راحتی می‌تواند غرق شود. بنابراین، توصیه می شود از طریق یک قرارداد نامگذاری، یک روش استاندارد برای سازماندهی قالب های خود داشته باشید.

مقطع Divi Theme Builder با چندین قالب

در مثال Divi Theme Builder در بالا، متوجه می‌شویم که هر قالب از یک قرارداد نامگذاری مشابه پیروی می‌کند. ابتدا نام بسته قالب با حروف بزرگ نوشته می شود. سپس یک خط تیره وجود دارد. در نهایت نوع پیشنهاد یا قالب رایگان مشخص می شود. ما می‌توانیم همین دانش را برای سازماندهی قالب‌ها در کتابخانه Theme Builder Divi استفاده کنیم.

نمونه ای از کتابخانه سازمان یافته Divi Theme Builder

در این مثال، می بینیم که قراردادهای نامگذاری چندان دقیق رعایت نشده است. با این حال، از پوشه طراحی لوگو ما فاصله زیادی دارد! توجه داشته باشید که حداقل از حالت جمله برای هر الگو استفاده می شود. همچنین نوع قالب در نام مشخص شده است.

از برچسب ها برای آسان تر کردن جستجو استفاده کنید

Divi Theme Builder دارای سه راه برای جستجو و یافتن قالب های شما است. اینها جستجو (با فیلتر)، دسته ها و برچسب ها هستند.

با فیلتر، برچسب ها و دسته ها جستجو کنید

با داشتن یک قرارداد نام‌گذاری ثابت، جستجوی موارد موجود در کتابخانه ما آسان‌تر می‌شود. به عنوان مثال، با استفاده از کلمه header در تمام قالب های سرصفحه، زمانی که ما “header” را جستجو می کنیم، تمام قالب های هدر نمایش داده می شوند. این جایی است که برچسب ها می توانند وارد شوند. صرف نظر از قرارداد نامگذاری شما، اگر بخواهید همه الگوهای سرصفحه خود را با سربرگ برچسب برچسب گذاری کنید، هنگام جستجو به همان نتیجه می رسید.

برچسب ها و دسته ها را مدیریت کنید

همچنین امکان مدیریت تگ ها و دسته بندی های خود در کتابخانه Divi Theme Builder وجود دارد. اگر اشتباه تایپی دارید یا می خواهید جایگزین هایی اضافه کنید، می توانید این کار را انجام دهید.

قالب ها را در کتابخانه Divi’s Theme Builder با دسته ها سازماندهی کنید

درست مانند دسته‌ها در یک وب‌سایت وردپرس، دسته‌ها در کتابخانه Divi Theme Builder به شما این امکان را می‌دهند که قالب‌های خود را با هم گروه‌بندی کنید. شاید بخواهید یک دسته بندی برای همه قالب های پست وبلاگ خود داشته باشید. شاید شما یک دسته برای تمام قالب های قرمز خود بخواهید. هر طور که بخواهید قالب های خود را سازماندهی کنید، یک دسته بندی به شما کمک می کند زندگی شما را آسان تر کند.

دسته های بومی در کتابخانه Divi Theme Builder

دسته بندی های ابری Divi در مقابل دسته های محلی

در مورد دسته ها باید توجه ویژه ای داشت. در کتابخانه Divi Theme Builder، می توانید دو نوع دسته ایجاد کنید. این دسته ها دسته ها و دسته های Divi Cloud هستند. همانطور که از نام آن پیداست، دسته‌های Divi Cloud به شما امکان می‌دهند قالب‌ها را در Divi Cloud ذخیره کنید. با این حال، این دسته‌ها در نصب محلی Divi شما موجود نیستند. دسته‌های Divi اصلی شما فقط برای سایتی که در آن ساخته شده‌اند اعمال می‌شود.

دسته ها را در Divi Theme Builder مدیریت کنید

اگر انتخاب می‌کنید که دسته‌های خود را در کتابخانه Divi Theme Builder مدیریت کنید، می‌توانید دسته‌های خود را در Divi Cloud نیز مدیریت کنید.

استفاده از مجموعه‌های قالب برای سازماندهی قالب‌ها در کتابخانه Divi’s Theme Builder

آخرین راهی که می‌توانید قالب‌های خود را در کتابخانه Divi’s Theme Builder سازماندهی کنید، از طریق مجموعه‌های قالب است. مجموعه قالب گروهی از قالب ها است که در Divi Theme Builder ایجاد می شوند.

پیش نمایش مجموعه ای از قالب های کتابخانه تم ساز

تصویر بالا نشان می دهد که در حال حاضر چندین مجموعه قالب وجود دارد که با دسته بندی های مختلف بسته های طرح بندی ارائه شده توسط Divi مطابقت دارد. مجموعه‌های الگو می‌توانند به سازماندهی کتابخانه Divi Theme Builder شما کمک کنند و به شما در ایجاد بسته‌هایی از الگوهایی که با هم صحبت می‌کنند کمک می‌کنند. به عنوان مثال کیت Landscaper را در نظر بگیرید. در داخل این مجموعه از الگوها، همه ما بسته طرح‌بندی رایگان نگهداری از منظره را ساختیم، سرصفحه و پاورقی آن و قالب پست وبلاگ را اضافه کردیم. همچنین تغییراتی در همه این قالب ها ایجاد شد تا آنها را برای نیازهای خود سفارشی کنیم. اگر بخواهیم همه این قالب ها را در Divi Theme Builder خود داشته باشیم، تعداد زیادی الگو را مشاهده می کنید. با این حال، با قرار دادن همه آنها در مجموعه ای از الگوها، Divi Theme Builder خود را تمیز نگه می داریم. علاوه بر تم ساز تمیز و مرتب، می توانیم به راحتی به تمام قالب های مجموعه اشاره کنیم.

مجموعه های قالب و دسته بندی های آنها

توجه به این نکته مهم است که مجموعه‌های قالب Divi Theme Builder مجموعه‌ای از دسته‌های خاص خود را دارند. این دسته‌ها با دسته‌هایی که برای سازماندهی قالب‌های مستقل Divi Theme Builder استفاده می‌شوند، متفاوت هستند. قالب‌های استاندارد تم‌ساز و مجموعه‌های قالب Divi را نمی‌توان در دسته‌های یکسانی سازمان‌دهی کرد. مشابه الگوی استاندارد Divi Theme Builder، نوع متفاوتی از دسته بندی برای مجموعه قالب هایی که در Divi Cloud قرار دارند نیز وجود دارد.

در نتیجه

چندین راه برای سازماندهی کتابخانه Divi Theme Builder شما وجود دارد. اتخاذ یک قرارداد نامگذاری برای کتابخانه Divi Theme Builder روشی است که می تواند به شما کمک کند کتابخانه خود را سازماندهی کنید. سپس می‌توانید برچسب‌ها را به قالب‌های فردی خود اضافه کنید. برچسب ها فیلتر کردن و جستجوی کتابخانه شما را آسان می کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که بین دسته‌ها در نصب محلی Divi و Divi Cloud شما تفاوت وجود دارد. همچنین، به یاد داشته باشید که نمی‌توانید مجموعه‌های قالب و قالب‌ها را در یک دسته‌بندی ذخیره کنید. با در نظر گرفتن همه این موارد، شما ابزارهایی را دارید که برای اطمینان از اینکه Divi Theme Builder شما برای پروژه بعدی شما سازماندهی شده است، نیاز دارید.