منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه از بلوک لوگو در سایت وردپرس خود استفاده کنیم

چگونه از بلوک لوگو در سایت وردپرس خود استفاده کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه از بلوک لوگو در سایت وردپرس خود استفاده کنیم

یکی از مهم‌ترین بخش‌های راه‌اندازی یک سایت وردپرس، برندسازی است و هیچ چیز بیشتر از یک لوگو برجسته نیست. لوگوی شما برند شما را مشخص می کند، بنابراین باید از آن به درستی استفاده کنید. در این پست به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید با استفاده از بلوک لوگوی سایت وردپرس یک لوگو را در وب سایت خود پیاده سازی کنید. همچنین تنظیمات مسدودسازی موجود را بررسی خواهیم کرد و نکات مفیدی برای استفاده موثر از لوگوها به شما ارائه خواهیم داد.

لوگوی سایت وردپرس چیست؟

بلوک لوگوی سایت وردپرس یکی از بسیاری از بلوک های سایت موجود در ویرایشگر وردپرس با افزایش ویرایش کامل سایت است. بلوک به شما امکان می دهد لوگوی سایت خود را به یک قالب صفحه یا سربرگ اصلی در وردپرس اضافه کنید.

پیش نمایش بلوک لوگوی سایت وردپرس

بلوک لوگوی سایت نیز پویا است زیرا می تواند آرم سایت شما را از داده های وب سایت شما به عنوان محتوای پویا بیرون بکشد. بنابراین تغییر لوگوی سایت خود از طریق بلوک لوگوی سایت یا در باطن، به طور خودکار تمام تکرارهای بلوک لوگوی سایت در سراسر سایت شما به روز می شود. همچنین، هنگامی که از بلوک لوگوی سایت بر روی یک قالب استفاده می کنید، کنترل آسان تری بر طراحی لوگوی جهانی خود خواهید داشت.

توجه به این نکته ضروری است نماد سایت، تصویر کوچکتری که در تب داشبورد و مرورگر شما و … مشاهده می شود با لوگوی سایت متفاوت است. با این حال، در صورت انتخاب با به‌روزرسانی بخش تنظیمات بلوک، که در زیر به آن خواهیم پرداخت، لوگوی سایت می‌تواند به عنوان نماد سایت نیز عمل کند.

چگونه بلوک لوگوی سایت را به هدر وردپرس اضافه کنیم

برای این مثال، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از تم بیست و بیست و دو، لوگوی سایت را به سربرگ وردپرس خود در قالبی اضافه یا سفارشی کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

از داشبورد وردپرس خود، به ظاهر > ویرایشگر.

به ویرایشگر وردپرس بروید

اکنون باید یک لوگوی سایت در قسمت هدر قالب صفحه در سمت چپ عنوان سایت وجود داشته باشد. همچنین می‌توانید نمای فهرست را باز کنید تا آن را پیدا کنید.

لوگوی سایت در نمای لیست

اگر می خواهید اضافه کنید بلوک لوگوی سایت به قالبی که می توانید روی آن کلیک کنید + نماد درج بلوک.

بر روی ابزار insert block کلیک کنید

سپس به دنبال “Site Logo” بگردید و کلیک کنید و/یا آن را به محل مورد نظر بکشید تا بلوک را به صفحه خود اضافه کنید.

چگونه از بلوک لوگو در سایت وردپرس خود استفاده کنیم

اگر لوگوی خود را تنظیم نکرده اید، پس از کلیک بر روی آن می توانید آن را آپلود کنید بارگذاری ثبت نام در مسدود کردن لوگوی سایت.

آپلود لوگو

هنگامی که لوگوی سایت خود را با استفاده از بلوک لوگوی سایت تغییر دادید، تمام کپی های دیگر لوگوی سایت همان تصویر را نمایش می دهند. این عملکرد پویای بلوک در عمل است.

تنظیمات و گزینه های مسدود کردن لوگوی سایت

بلوک لوگوی سایت دارای تنظیمات و گزینه های اضافی است که سفارشی کردن آن را برای وب سایت شما آسان می کند. در اینجا یک نمای کلی از تنظیمات موجود است.

تنظیمات نوار ابزار

اگر ماوس را روی بلوک نگه دارید، یک منوی قالب‌بندی را مشاهده می‌کنید که شامل گزینه‌های زیر است:

 1. بلوک را به نوع دیگری از آیتم تبدیل کنید
 2. سایه، هایلایت یا لحن لوگوی خود را تنظیم کنید
 3. مقیاس، تناسبات و چرخش لوگوی خود را تغییر دهید
 4. جایگزینی لوگو و تصویر شما
 5. گزینه های پیشرفته تری مانند کپی، تکرار، انتقال، قفل، گروه، افزودن به بلوک های قابل استفاده مجدد یا حذف بلوک را نشان می دهد.

گزینه های تنظیم لوگو

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، این ابزارها می توانند به شما کمک کنند ظاهر لوگوی خود را طوری تنظیم کنید که قرارگیری و طراحی با سبک وب سایت شما مطابقت داشته باشد.

برای تغییر رنگ تصویر لوگو بر روی ابزار دو رنگ کلیک کرده و رنگ بندی مورد نظر را انتخاب کنید.

چگونه از بلوک لوگو در سایت وردپرس خود استفاده کنیم

برای تنظیم رنگ ها، نقاط موجود در نوارهای رنگی را انتخاب کنید:

دوتون ادامه داد

تنظیمات مسدود کردن لوگوی سایت

اگر گزینه‌های اضافی یا سوئیچ تنظیمات مسدود کردن را در نوار کناری باز کنید، می‌توانید تنظیمات مسدودسازی بیشتری را پیدا کنید که می‌توانید آن‌ها را سفارشی کنید.

تنظیمات پیشرفته

از اینجا می توانید لوگوی خود را به:

 1. آنها به جای تنظیم مربع یا مستطیل پیش فرض گرد به نظر می رسند
 2. عرض تصویر را برای ایجاد یک لوگوی بزرگتر تنظیم کنید (مهم است که بهترین اندازه را برای لوگوی خود انتخاب کنید)
 3. پیوند تصویر صفحه اصلی، اگر فعال باشد، وقتی روی لوگوی شما کلیک شود، کاربران را به صفحه اصلی شما هدایت می کند
 4. باز کردن در برگه جدید، در صورت فعال بودن، صفحه اصلی شما را در یک تب جدید باز می کند
 5. نماد استفاده به عنوان سایت، در صورت فعال بودن، از لوگوی شما به عنوان نماد سایت یا فاویکون استفاده می کند

زیر تنظیمات بخشی که می توانید پیدا کنید ابعاد بخشی که در آن می توانید بالشتک و حاشیه لوگوی خود را تنظیم کنید.

ابعاد

این شامل همه چیزهایی است که باید در مورد تنظیمات موجود برای بلوک لوگوی خود بدانید، بنابراین می توانید سبک لوگوی خود را طوری سفارشی کنید که کاملاً با بقیه زیبایی شناسی سایت شما مطابقت داشته باشد. حال بیایید به نکاتی در مورد نحوه استفاده موثر از این بلوک نگاه کنیم.

نکات و بهترین روش ها برای استفاده موثر از بلوک لوگو در سایت شما

استفاده از بلوک لوگوی سایت بسیار آسان است، اما همچنان مهم است که چند نکته را در نظر داشته باشید.

تصویر لوگو را قبل از آپلود بهینه کنید

درست مانند هر تصویری که از طریق وردپرس آپلود می شود، مهم است که لوگوی خود را قبل از آپلود در بلوک لوگوی سایت خود بهینه کنید. این سرعت بارگذاری را بهبود می بخشد و برای سئو سئو نیز مفید خواهد بود. لوگوی شما باید PNG باشد و فایل نباید خیلی بزرگ باشد، توصیه می کنیم از ابزار وب مانند TinyPNG برای فشرده سازی تصویر خود بدون از دست دادن کیفیت در این فرآیند استفاده کنید.

با سبک وب سایت خود مطابقت دهید

با فرض اینکه وب سایت شما از قبل طراحی و چیدمان داشته باشد، لوگوی شما نباید خیلی با سبکی که قبلاً در بقیه سایت شما وجود دارد تضاد داشته باشد. بنابراین به رنگ‌ها و طرح‌بندی وب‌سایت خود نگاهی بیندازید و ببینید که آیا می‌توانید لوگوی خود را تا حد امکان یکپارچه عمل کنید.

لوگوی خود را به صورت برجسته نمایش دهید

اطمینان از استفاده صحیح از لوگوی خود پس از ایجاد یک گام مهم در برندسازی موثر وب سایت شما است. در بیشتر موارد، لوگوی شما باید در قسمت سربرگ/قالب وردپرس ظاهر شود تا در تمام صفحات سایت شما قابل مشاهده باشد. همچنین، بهترین روش این است که لوگوی خود را به صفحه اصلی خود پیوند دهید تا به جریان کاربر کمک کند و مدام توجه کاربر را به لوگوی خود جلب کنید.

سوالات متداول مسدود کردن لوگوی سایت

هنگامی که کار دشوار ایجاد لوگوی خود را پشت سر گذاشتید، استفاده از بلوک لوگوی وردپرس نسبتاً ساده است. با این حال، مانند هر چیز دیگری، برخی از سوالات نیاز به پاسخ دارند. در اینجا چند پاسخ به سوالات متداول در مورد لوگو آورده شده است.

چگونه لوگوی سایت را تغییر دهم؟

برای جایگزینی لوگوی سایت، روی بلوک لوگوی سایت کلیک کرده و سپس کلیک کنید تغییر دادن در تنظیمات نوار ابزار در آنجا می توانید یکی از کتابخانه رسانه خود اضافه کنید، یک لوگوی جدید آپلود کنید، یا آرم سایت را به حالت پیش فرض بازنشانی کنید.

چگونه از بلوک لوگو در سایت وردپرس خود استفاده کنیم

چه زمانی باید از بلوک لوگوی سایت استفاده کنم؟

لوگوی شما نمادی است که وب سایت شما را نشان می دهد و بنابراین باید تقریباً در هر صفحه از سایت شما برجسته باشد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم لوگوی خود را در قسمت هدر قرار دهید، جایی که می توان از آن برای پیمایش (دکمه صفحه اصلی) و برندسازی استفاده کرد.

تفاوت بین لوگو و نماد سایت چیست؟

نماد سایت به عنوان یک مرورگر و نماد برنامه برای سایت شما استفاده می شود. ممکن است آن را در کنار برگه مرورگر خود مشاهده کنید. لوگوی سایت شما لزوما به عنوان نماد سایت استفاده نمی شود، اما می توان آن را در تنظیمات لوگوی پیشرفته فعال کرد.

استفاده از Divi برای افزودن لوگوی سایت به سربرگ جهانی وردپرس

هنگام استفاده از Divi، می توانید از سازنده تم Divi برای اضافه کردن لوگوی سایت به سربرگ جهانی خود تنها در چند مرحله ساده استفاده کنید. می توانید با کلیک بر روی دکمه ویرایش در کنار آن شروع کنید پاورقی جهانی در قالب پیش فرض وب سایت شما.

چگونه از بلوک لوگو در سایت وردپرس خود استفاده کنیم

اکنون فقط یک ماژول تصویر را به هدر اضافه کرده و انتخاب کنید از محتوای پویا استفاده کنید گزینه در گوشه بالا سمت راست

چگونه از بلوک لوگو در سایت وردپرس خود استفاده کنیم

سپس از شما خواسته می شود که از لیستی از تمام محتوای پویا موجود انتخاب کنید. انتخاب کنید لوگوی سایت برای اضافه کردن لوگوی پویا به هدر خود.

چگونه از بلوک لوگو در سایت وردپرس خود استفاده کنیم

درباره استفاده از محتوای پویا با Divi در اینجا بیشتر بیاموزید.

نتیجه

غیرممکن است که اهمیت لوگوی برند خود را اغراق کنید. با این حال، برای برندسازی سایت خود به یک رویکرد سیستماتیک نیاز دارید. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که می خواهید تأثیر ماندگاری بر روی مخاطبان خود بگذارید. امیدواریم برخی از نکات ذکر شده در بالا بتواند به شما در ایجاد لوگوی ایده آل و استفاده صحیح و موثر از بلوک لوگو کمک کند.

اگر نکته دیگری برای ایجاد لوگوهای به یاد ماندنی دارید، آن ها را در بخش نظرات زیر بگذارید!

تصویر ویژه از طریق VectorMine / shutterstock.com