منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه محافظت از یک صفحه در وردپرس با رمز عبور

نحوه محافظت از یک صفحه در وردپرس با رمز عبور

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه محافظت از یک صفحه در وردپرس با رمز عبور

ایجاد یک وب سایت وردپرس برای کسب و کار یا نمونه کار شما یک راه عالی برای شروع افزایش مخاطب برای خود است. با این حال، ممکن است با سناریوهایی مواجه شوید که بخواهید دسترسی به پست ها یا صفحات خاصی را محدود کنید. برای مثال، ممکن است شما فیلمسازی باشید که می‌خواهد تماشای یک فیلم در وب‌سایت خود را برای جلوگیری از دزدی دریایی محدود کند، یا عکاسی باشید که تلاش می‌کند از دارایی‌ها محافظت کند. صرف نظر از دلیل شما، پیکربندی رمز عبور در یک صفحه به شما امکان می دهد دسترسی بازدیدکنندگان را محدود کنید و فقط به مشتریان، همکاران یا شرکای خاصی اجازه دهید. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که محافظت از صفحه وردپرس با رمز عبور چقدر آسان است و چرا ممکن است نیاز داشته باشید.

چرا یک صفحه وردپرس را با رمز عبور محافظت می کنیم؟

همانطور که قبلاً گفته شد، هنگامی که می خواهید دسترسی به چیزی را در سایت وردپرس خود محدود کنید، محافظت از یک صفحه یک ویژگی مفید است. به این ترتیب، تنها کاربرانی که به آنها اجازه دسترسی به رمز عبور داده شده است، می توانند به صفحاتی که شما قفل کرده اید دسترسی داشته باشند.

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید، که می تواند شامل یک صفحه در حال توسعه، کاربرانی که پورتال را برای دریافت ایمیل خود برای مقاصد بازاریابی نگهداری می کنند، یا محدود کردن دسترسی به عکس ها، آثار هنری یا سایر دارایی های معنوی برای استفاده داخلی. .

تعدادی افزونه امنیتی وجود دارد که ممکن است دارای رمز عبور داخلی باشند. و افزونه هایی وجود دارند که به طور خاص برای بهبود محافظت از رمز عبور وردپرس طراحی شده اند. اما اگر به دنبال عملکرد اولیه هستید، وردپرس دارای یک ویژگی حفاظت از رمز عبور پیش فرض است. در بخش بعدی، نحوه محافظت از صفحات با رمز عبور طبیعی را بررسی خواهیم کرد.

چگونه از یک صفحه یا پست با استفاده از ویرایشگر وردپرس محافظت کنیم

اگر از قبل آگاه نیستید، می‌توانید به راحتی از یک صفحه یا پست با استفاده از ویژگی ویرایشگر داخلی وردپرس محافظت کنید. برای انجام این کار، از پنل مدیریت خود شروع کنید و با رفتن به صفحه یا پست -> افزودن جدید یک صفحه یا پست جدید ایجاد کنید.

با کلیک روی افزودن پست شروع کنید

پس از اتمام ویرایش صفحه خود، دکمه انتشار را انتخاب کرده و انتخاب کنید دید.

قابلیت مشاهده را انتخاب کنید.

از جانب دید پانل، انتخاب کنید رمز عبور محافظت شده، و رمز عبور خود را در کادر متنی زیر ایجاد کنید.

رمز محافظت شده را انتخاب کنید

اگر می‌پرسید که آیا این هنوز در سازنده Divi کار می‌کند، خبر خوب! این باعث می شود؛ ویژگی محافظت از رمز عبور بومی در ویرایشگر وردپرس و Divi Builder به همین صورت عمل می کند.

اگر کاربری از صفحه محافظت شده با رمز عبور شما بازدید کند، با چیزی شبیه صفحه زیر مواجه می شود.

نمونه ای از صفحه محافظت شده با رمز عبور

در اینجا نحوه استفاده از Divi به نظر می رسد:

رمز عبور Divi محافظت شده است

خیلی ساده است! اما در حالی که این ساده‌ترین روش حفاظت از رمز عبور است، در مورد گزینه‌های پیشرفته‌تر کوتاهی می‌کند. ویژگی هایی مانند محدودیت جزئی محتوا، محافظت از رمز عبور کل وب سایت، یا باز کردن قفل قسمت های مختلف سایت با یک رمز عبور در ابتدا امکان پذیر نیست، بنابراین در اینجا یک افزونه محافظت از رمز عبور می تواند مفید باشد.

چگونه با استفاده از یک افزونه از صفحه وردپرس محافظت کنیم

اگر به دنبال ویژگی های محافظت از رمز عبور بیشتری هستید، برخی از افزونه ها وجود دارند که باید آنچه را که نیاز دارید در اختیار شما قرار دهند. برای این مثال از Password Protect WordPress (PPWP) استفاده خواهیم کرد. تنظیم آن تقریباً به آسانی حفاظت از رمز عبور بومی وردپرس است، اما دارای ویژگی های بیشتری است.

برای شروع، بیایید به افزونه ها > افزودن جدید از داشبورد وردپرس شما.

صفحه افزونه ها

در کادر جستجو «PPWP» را تایپ کنید و افزونه رایگان را نصب و فعال کنید.

PPWP را نصب و فعال کنید

اکنون وقتی به ویرایشگر پست یا صفحه خود می روید، یک تب جدید در نوار کناری وجود دارد که می توانید نقش های کاربر و رمزهای عبور مربوطه را از طریق PPWP تنظیم کنید.

PPWP در نوار کناری ویرایشگر وردپرس

سایر ویژگی های افزونه های محافظت از رمز عبور وردپرس

همچنین می توانید از کدهای کوتاه برای قفل کردن قسمت هایی از محتوای خود در یک صفحه استفاده کنید. برای انجام این کار، به حفاظت جزئی زیر بخش محافظت از رمز عبور وردپرس.

بخش حفاظت جزئی

از اینجا می توانید کد کوتاه خود را سفارشی کنید و سپس بخش خود را به سادگی در هر صفحه از وب سایت خود جاسازی کنید.

کد کوتاه PPWP

با PPWP، حتی می توانید با رمز عبور از کل وب سایت خود در برابر دید عمومی محافظت کنید. برای انجام این کار، به حفاظت در سطح سایت گزینه زیر از وردپرس با رمز عبور محافظت کنید بخش داشبورد شما

بخش امنیت در سراسر سایت

از اینجا، فقط تغییر دهید حفاظت از رمز عبور در سراسر سایت گزینه، رمز عبور خود را تنظیم کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

گزینه ای برای محافظت از کل سایت با رمز عبور

و نگران نباشید، PPWP با Divi کار می‌کند، بنابراین می‌توانید با رمز عبور از محتوای خود بدون توجه به ویرایشگری که استفاده می‌کنید محافظت کنید. اگر به ویژگی‌های حفاظت از رمز عبور بیشتر علاقه دارید، می‌توانید نسخه حرفه‌ای PPWP را دریافت کنید.

حفاظت از یک صفحه وردپرس با رمز عبور: سؤالات متداول

تفاوت بین ویژگی پیش فرض محافظت شده با رمز عبور وردپرس و افزونه چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو گزینه این است که این افزونه به طور خاص برای محافظت از رمز عبور طراحی شده است. بنابراین، با ویژگی های بیشتری در دسترس است. چه بخواهید با رمز عبور بخشی از یک صفحه، کل وب سایت خود یا دسته ای از پست ها را محافظت کنید، ساده ترین راه برای انجام این کار با یک افزونه است.

آیا محافظت از یک صفحه با رمز عبور روی سئو تاثیر می گذارد؟

موتورهای جستجو نمی توانند صفحاتی را که با رمز محافظت شده اند فهرست کنند. اینجاست که یک بخش جزئی می‌تواند برای سئو مفید باشد، زیرا ربات‌های موتور جستجو همچنان می‌توانند صفحه شما را بخزند، اما محتوایی که می‌خواهید از آن محافظت کنید پنهان می‌ماند.

آیا می توانم از چندین رمز عبور برای محافظت از یک صفحه یا پست استفاده کنم؟

در ابتدا، این کار بدون دانش برنامه نویسی امکان پذیر نیست، اما کاربران مختلف می توانند با استفاده از ویژگی هایی مانند ویژگی محافظت از رمز عبور افزونه PPWP که از نقش های کاربر استفاده می کند، به صفحات دارای رمزهای متعدد دسترسی داشته باشند.

نظرات نهایی در مورد محافظت از رمز عبور با وردپرس

یک نقطه شروع خوب برای محافظت از رمز عبور این است که با تنظیمات پیش فرضی که وردپرس ارائه می دهد آشنا شوید، اما می توانید هر چقدر که می خواهید پیچیده شوید. اگر یک راه حل ساده روشن و خاموش می خواهید، می توانید از ویژگی محافظت از رمز عبور داخلی در ویرایشگر وردپرس استفاده کنید. اما اگر به دنبال یک راه حل ساده با ویژگی های بیشتر هستید، افزونه ای مانند PPWP راه حلی است. می‌توانید درباره نحوه محدود کردن محتوای جزئی با رمز عبور اطلاعات بیشتری کسب کنید. یا اگر کاربر Divi هستید، DiviPasswords را بررسی کنید تا حفاظت از رمز عبور خود را به سطح بعدی ارتقا دهید.

اگر به طور کلی به دنبال محافظت از رمز عبور بهتر برای وردپرس هستید، از یک افزونه سیاست رمز عبور استفاده کنید.

از چه چیزی در وب سایت خود محافظت می کنید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!

تصویر کوچک مقاله توسط Natty_Blissful / shutterstock.com