منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نحوه ایجاد قالب وردپرس بلوکی (راه آسان)

نحوه ایجاد قالب وردپرس بلوکی (راه آسان)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ایجاد قالب وردپرس بلوکی (راه آسان)

ایجاد قالب وردپرس بلوکی برای وب سایت شما آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. تم های بلوک وردپرس از زمان معرفی آنها در وردپرس 5.9 با تعداد فزاینده ای از تم های بلوک آماده موجود در مخزن وردپرس به طور فزاینده ای محبوب شده اند. و برای کسانی که به دنبال ساخت تم مسدود کننده وردپرس خود هستند، شما خوش شانس هستید. پلاگین ایجاد کننده تم بلوک فرآیند را ساده می کند، بنابراین می توانید یک تم بلوک سفارشی را به سرعت بدون کدنویسی گسترده ایجاد کنید. علاوه بر این، حتی می توانید از آن برای ایجاد یک تم کودک برای سایت خود استفاده کنید.

در این پست، مزایای استفاده از افزونه سازنده تم بلاک و نحوه ایجاد تم بلاک خود را با چند کلیک توضیح خواهیم داد.

قالب وردپرس بلوکی چیست؟

تم بلوک وردپرس

قالب وردپرس بلوک یک قالب کامل ویرایشگر سایت وردپرس مبتنی بر بلوک است. تم بلوک به شما امکان می دهد هر صفحه یا پستی را با استفاده از یک رابط کشیدن و رها کردن با بلوک ها و قالب های بلوک ایجاد کنید که می توانید از آنها برای ساخت محتوای خود استفاده کنید. حتی می توانید با استفاده از ویرایشگر سایت، قالب ها و قطعات قالب (مانند سرصفحه ها و پاورقی ها) سفارشی ایجاد کنید.

همچنین اضافه کردن سبک های سفارشی به یک تم بلوک آسان تر است. بدون نیاز به ویرایش functions.php، style.css یا سایر فایل‌های تم برای ایجاد بلوک‌ها، فونت‌های سفارشی یا اضافه کردن یک ظاهر طراحی تم. همه چیز را می توان با ویرایش یک فایل به دست آورد – theme.json. وردپرس تم های بلوکی را آینده وردپرس می داند. خوشبختانه، استفاده از آنها مزایای بسیار کمی دارد.

مقدمه ای بر پلاگین Block Theme Maker

برای این پست، افزونه Create Block Theme را که یک افزونه رایگان موجود در مخزن افزونه وردپرس است، برجسته می کنیم. این به شما امکان می دهد به سرعت یک تم جدید، یک تم خالی یا یک تم کودک ایجاد کنید. همچنین می‌توانید فونت‌های Google را از طریق CDN یا محلی جاسازی کنید.

پلاگین Create Block Theme در زمان ایجاد تم های فرزند بسیار از کار شما صرفه جویی می کند و به شما امکان می دهد ظرف چند دقیقه یکی را ایجاد و نصب کنید. بیایید نگاهی به مراحلی که برای استفاده از افزونه باید طی کنید بیاندازیم.

توابع اساسی

پلاگین Create Block Theme دارای ویژگی های شگفت انگیزی است که ایجاد یک تم را آسان و سریع می کند:

 • یک بلوک تم کودک ایجاد کنید با یک کلیک
 • وجود دارد بدون کد نویسی گسترده این لازم است.
 • این آسان است تم کلون.
 • تو می توانی صادرات تم بلوک وردپرس برای استفاده در پروژه های دیگر
 • تو می توانی یک موضوع بلوک خالی ایجاد کنید.
 • یک نوع سبک جدید به آن اضافه کنید سبک های جهانی در ویرایشگر سایت

چگونه یک تم بلاک وردپرس ایجاد کنیم؟

قبل از اینکه از افزونه برای ایجاد یک تم بلوک استفاده کنیم، ابتدا باید یک تم بلوک والدین را نصب و فعال کنید. برای این آموزش ما از موضوع بیست و سه استفاده خواهیم کرد.

تم بلوک والدین را نصب کنید

برای شروع، وارد داشبورد وردپرس خود شوید. سپس باز کنید ظاهر > تم ها.

داشبورد وردپرس

شما می توانید هر موضوعی را که می خواهید انتخاب کنید – تا زمانی که یک تم بلوکی وردپرس باشد. اگر می خواهید از یک تم بلوکی به غیر از بیست و بیست و سه استفاده کنید، با کلیک کردن روی یک مورد جدید اضافه کنید در Appearance > Themes را فشار دهید.

یک موضوع جدید اضافه کنید

روی تب block theme کلیک کنید تا گزینه‌های تم بلوک موجود نشان داده شود.

برای مسدود کردن وردپرس، تب themes را انتخاب کنید

هنگامی که تم مورد نظر خود را پیدا کردید، نشانگر را روی آن نگه دارید، سپس کلیک کنید نصب دکمه.

تم بلوک را نصب کنید

افزونه Create Block theme را نصب کنید

مرحله بعدی نصب افزونه Create Block Theme است. راه های مختلفی برای نصب افزونه وردپرس وجود دارد، اما این یکی را می توان به راحتی از داشبورد نصب کرد. با پیمایش به شروع کنید افزونه ها > افزودن جدید در داشبورد وردپرس شما

یک افزونه جدید اضافه کنید

تایپ کنید یک تم بلوک ایجاد کنید در کادر جستجو وقتی صفحه رفرش شد، افزونه را انتخاب کنید، سپس کلیک کنید الآن نصب کن.

افزونه Create Block Theme را نصب کنید

پس از نصب، ساده است فعال کردن پلاگین

افزونه را فعال کنید

افزونه را برای ایجاد یک تم بلوکی پیکربندی کنید

پس از نصب افزونه، آن را باز کنید ظاهر > ایجاد تم بلوک.

افزونه Create Block Theme را پیکربندی کنید

در تنظیمات افزونه چندین گزینه خواهید داشت:

ایجاد تنظیمات تم بلوک

 1. صادرات (نام موضوع)
 2. ایجاد فرزند از (نام موضوع)
 3. کلون (نام موضوع)
 4. بازنویسی (نام موضوع)
 5. یک موضوع خالی ایجاد کنید
 6. یک تنوع از سبک ایجاد کنید

موضوع صادرات

این تنظیم به شما امکان می دهد تم فعال شده را به همراه هر تغییری که ایجاد کرده اید صادر کنید. هر گونه قالب، استایل جهانی، فونت یا سایر تغییرات ساختاری وجود خواهد داشت. با استفاده از این تنظیمات، می توانید موضوع را صادر کنید، سپس از آن در سایر نصب های وردپرس استفاده کنید. تمام تنظیمات شما ذخیره خواهد شد.

برای صادرات تم نصب شده خود، گزینه صادرات را انتخاب کنید، سپس کلیک کنید تولید می کنند دکمه. این فایل مانند هر قالب وردپرس دیگر به صورت یک فایل فشرده در پوشه دانلودهای شما دانلود می شود.

یک تم کودک ایجاد کنید

یک تم کودک ایجاد کنید

این گزینه به شما این امکان را می دهد که یک طرح زمینه فرزند را بر اساس موضوع اصلی فعلی خود ایجاد کنید. قبل از ایجاد یک موضوع کودک، حتماً نام، توضیحات، URL، نویسنده و در صورت تمایل نشانی اینترنتی نویسنده را به عنوان موضوع خود وارد کنید. پس از کلیک بر روی دکمه ایجاد، افزونه به طور خودکار تم فرزند شما را به صورت یک فایل فشرده دانلود می کند.

تم کلون

کلون تم بلوک

هنگامی که تم بلوک خود را کلون می کنید، افزونه یک تم جدید ایجاد می کند. کلون تمام دارایی های موضوع اصلی و همچنین هرگونه تغییر سفارشی را حفظ می کند. مانند ایجاد یک طرح زمینه کودک، حتماً نام طرح زمینه خود را بنویسید، توضیحی برای آن ارائه دهید و URL طرح زمینه، نویسنده و URL نویسنده را درج کنید.

بازنویسی موضوع

بازنویسی تم

وقتی تم بلوک خود را بازنویسی می‌کنید، همه تغییرات کاربر ذخیره شده و به تغییرات تم تبدیل می‌شوند. هر قالبی که ایجاد می‌کنید یا تغییر سبکی که ایجاد می‌کنید در فایل‌های تم ذخیره می‌شود و آنها را به بخشی دائمی از موضوع تبدیل می‌کند.

یک موضوع خالی ایجاد کنید

یک موضوع خالی ایجاد کنید

با انتخاب این گزینه، یک تم خالی در فهرست تم وب سایت شما ایجاد می شود. قبل از ایجاد موضوع جدید، نام، توضیحات و URL موضوع را (در صورت تمایل)، به نویسنده و URL نویسنده توجه کنید. پس از کلیک بر روی دکمه تولید، می توانید به Appearance > Themes بروید تا طرح زمینه خالی جدید خود را ببینید.

موضوع خالی جدید

یک تغییر سبک ایجاد کنید

تغییرات سبک در واقع شده است ظاهر > ویرایشگر. برای پیدا کردن آنها، به ویرایشگر تم بروید، سپس کلیک کنید دکمه سبک ها در گوشه سمت راست بالای ویرایشگر در آنجا می توانید سبک های جدیدی برای متن، رنگ ها و دکمه ها ایجاد کنید. همچنین گزینه های اضافی برای یک ظاهر طراحی شده بلوک های فردی وجود دارد.

سبک های تم

پس از ایجاد استایل ها، می توانید با انتخاب آخرین گزینه در تنظیمات، یک نوع سبک در افزونه Create Block Theme ایجاد کنید. استایل خود را نام ببرید، سپس کلیک کنید تولید می کنند.

یک تغییر سبک جدید

برای مشاهده استایل جدید خود، به Appearance > Editor برگردید، کلیک کنید یک نماد سبکو انتخاب کنید سبک های مرور. در آنجا می توانید سبک ها را مرور کنید تا سبک جدیدی را که ایجاد کرده اید پیدا کنید.

سبک سفارشی

مدیریت فونت های مضمون

برای مدیریت فونت های نصب شده در تم خود، آن را باز کنید ظاهر > مدیریت فونت های تم. در آنجا می‌توانید تمام فونت‌های نصب شده در قالب خود را ببینید.

مدیریت فونت های مضمون

یکی از شگفت‌انگیزترین و شگفت‌انگیزترین ویژگی‌های افزونه Create Block Theme، توانایی مدیریت فونت‌های پوسته شما است. در این بخش از افزونه، می‌توانید تمام خانواده‌های فونت یا یک نسخه را حذف کنید. علاوه بر این، می‌توانید به راحتی فونت‌های Google را با میزبانی محلی یا تماس با آنها از طریق CDN فونت‌های Google به طرح زمینه خود اضافه کنید. در اینجا برخی از بهترین فونت های گوگل برای وب آورده شده است.

برای حذف یک خانواده یا نوع فونت، کافی است روی پیوند حذف در کنار خانواده یا گونه‌ای که می‌خواهید از سایت خود حذف کنید کلیک کنید.

فونت را حذف کنید

فونت گوگل را اضافه کنید

برای افزودن فونت گوگل، با کلیک کردن روی آن شروع کنید فونت های گوگل را اضافه کنید دکمه بالای صفحه

دکمه فونت گوگل را اضافه کنید

وقتی صفحه رفرش می شود، از منوی کشویی برای انتخاب فونت استفاده کنید. شما می توانید هر قلمی را در کتابخانه فونت گوگل انتخاب کنید.

یک فونت را انتخاب کنید

هنگامی که فونت خود را انتخاب کردید، این گزینه را خواهید داشت که تغییرات مورد نظر خود را انتخاب کنید. می‌توانید همه را با کلیک کردن روی کادر انتخاب در بالا یا انتخاب تک‌تک‌ها انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه ها بر روی آن کلیک کنید فونت های گوگل را به تم خود اضافه کنید دکمه.

فونت گوگل را اضافه کنید

همچنین می توانید فونت های محلی را به تم خود اضافه کنید. با کلیک روی دکمه افزودن فونت محلی شروع کنید. فونت ها در فرمت های ttf، off و woff2 پشتیبانی می شوند.

دکمه اضافه کردن فونت محلی

با انتخاب یک فایل ذخیره شده در دستگاه محلی خود فونت را آپلود کنید. سپس آن را نام گذاری کنید و سبک فونت و وزن فونت را اعمال کنید. در نهایت، روی آپلود فونت‌های محلی در تم خود کلیک کنید.

پس از نصب فونت‌ها، می‌توان آن‌ها را در افزونه Create Block Theme مدیریت کرد و روی استایل‌ها در ویرایشگر سایت اعمال کرد.

فونت ها در یک ویرایشگر سبک

پس از افزودن فونت‌ها، می‌توانید به تب Create Block Theme برگردید تا یکی از گزینه‌های ایجاد تم فرزند، صادرات، شبیه‌سازی یا بازنویسی تم فعلی را اعمال کنید. تمام فونت ها به همراه تغییرات سبک و همچنین قالب هایی که ایجاد می کنید ذخیره می شوند.

ایجاد یک قالب وردپرس بلوکی لازم نیست دشوار باشد

به لطف افزونه ایجاد کننده تم بلوک، ایجاد یک تم بلوک برای وب سایت خود آسان تر از همیشه است. شما می توانید قالب های تم خود را با استفاده از ویرایشگر کامل سایت ایجاد کنید، سبک های جدید اضافه کنید، فونت ها را اضافه و مدیریت کنید، و حتی تم های بلوک خود را برای استفاده در پروژه های دیگر صادر کنید. هیچ کدنویسی وجود ندارد، هیچ فایل تمی برای تغییر وجود ندارد و همه اینها با چند کلیک انجام می شود. اگر می خواهید با تم های بلوک شروع کنید یا به دنبال راهی آسان برای مدیریت آنها هستید، از افزونه Create Block Theme استفاده کنید.

برای کسانی که از صفحه ساز استفاده می کنند، باید گزینه های داخلی برای ایجاد تم های سفارشی وجود داشته باشد. با Divi می توانید به راحتی تمام قالب ها و طرح های خود را با استفاده از تم ساز وارد و صادر کنید. این به شما امکان می‌دهد کل سبک‌های سایت را ذخیره کنید تا از آن به عنوان تم کودک استفاده کنید تا با چند کلیک شروع به ساختن یک وب‌سایت جدید کنید.

آیا به تم های بلوک وردپرس تغییر داده اید؟ اگر چنین است، در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.