بیایید در مورد Divi 5.0 و آینده Divi صحبت کنیم

بیایید در مورد Divi 5.0 و آینده Divi صحبت کنیم

بیایید در مورد Divi 5.0 و آینده Divi صحبت کنیم

امروز قصد دارم در مورد برخی از به روز رسانی های بزرگ Divi که در حال کار بر روی آنها هستیم صحبت کنم. این یک پست طولانی با اطلاعات زیاد خواهد بود! اگر فقط یادداشت های مقیاس را می خواهید، در اینجا آنها هستند:

 • ما روی Divi 5.0 کار می کنیم، بازنویسی فناوری های اصلی Divi که به عنوان سکوی پرشی ما در آینده عمل خواهد کرد.
 • Divi 5.0 یک به روز رسانی اصلی است که بر عملکرد، پایداری، مقیاس پذیری و توسعه پذیری تمرکز دارد.
 • این برنامه با یک API جدید عرضه می‌شود که به تیم ما و جامعه توسعه Divi امکان می‌دهد تا ویژگی‌های بهتر، سریع‌تر و با باگ‌های کمتری ایجاد کنند.
 • در عین حال، ما تیم خود را گسترش می دهیم تا ارزش بیشتری را در طول این انتقال به شما ارائه دهیم.

حالا برای همه جزئیات 👇

ما در حال ایجاد یک پایه جدید برای Divi هستیم

حدود یک سال پیش، ما شروع به انتقال تیم توسعه خود به یک پروژه چند ساله کردیم. Divi 5.0. در حال حاضر، اکثر اعضای تیم ما بر روی این تلاش مهم متمرکز شده اند که آینده Divi را مشخص می کند.

ممکن است متوجه شده باشید که سرعت توسعه ویژگی Divi در سال گذشته کند شده است. این به این دلیل است که با تکمیل هر ویژگی جدید برای نسخه فعلی Divi، اعضای تیم درگیر به تیم Divi 5.0 منتقل شدند. پروژه ای با افق زمانی بسیار طولانی تر.

Divi 5.0 چیزی است که ما آن را “به روز رسانی بزرگ” می نامیم. این بازنویسی کاملی از فناوری‌های اصلی Divi است که برای آینده دوباره طراحی شده و با استفاده از دانش و تجربه‌ای ساخته شده است که تیم ما در طی نه سال گذشته در ساخت Divi به دست آورده است.

اکنون که Divi به تولد 10 سالگی خود نزدیک می شود، زمان آن رسیده است که یک گام به عقب برداریم و پایه ای جدید بسازیم که از آن در دهه آینده دوباره به جلو حرکت کنیم.

Divi 5.0 بر روی آن متمرکز شده است بهره وری، ثبات، مقیاس پذیری و قابلیت گسترش. بسیار سریعتر خواهد بود. این برای آینده اثبات خواهد شد و برای مسیری که وردپرس در آن قرار دارد ساخته خواهد شد. با یک API عرضه می شود که به توسعه دهندگان آزادی باورنکردنی می دهد. همچنین برای کاربران Divi سازگار و بدون درز خواهد بود.

در واقع وقتی به Divi 5.0 آپدیت می کنید، تغییرات زیادی از نظر رابط کاربری مشاهده نخواهید کرد. ما دسته ای از ویژگی های جدید را در Divi 5.0 اضافه نمی کنیم. هدف این نیست در نگاه اول، Divi Builder مانند حال حاضر به نظر می رسد و کار می کند (شاید چند چیز جدید جالب اینجا و آنجا پنهان شده باشد)، اما همه چیز در پشت صحنه بسیار بهبود خواهد یافت، و این پیشرفت ها در چندین مورد قابل توجه ظاهر خواهند شد. راه ها.

بهبود عملکرد و مقیاس پذیری

عملکرد و مقیاس پذیری تمرکز Divi 5.0 است. ما به طور قابل توجهی سرعت Visual Builder، سرعت بارگذاری صفحه اول و توانایی Divi را برای مدیریت طرح های بسیار بزرگ و پیچیده بهبود می بخشیم.

اختراع مجدد Visual Builder به ما این توانایی را می دهد که تغییرات اساسی در نحوه عملکرد تعاملات و نحوه به روز رسانی برنامه هنگام طراحی وب سایت خود ایجاد کنیم و از هر زاویه به کارها سرعت ببخشیم. ما متعهد هستیم که Visual Builder را با سرعتی بی‌نظیر بسازیم، و مهم نیست که چه چیزی را به سمت آن بیاندازید، هرگز عقب نمی‌ماند.

سرعت وب سایت شما نیز با Divi 5.0 بهبود می یابد. ما فریم ورک باطن Divi را دوباره ایجاد می‌کنیم، سال‌ها بدهی فنی را پاک می‌کنیم، قالب ذخیره‌سازی Divi را تغییر می‌دهیم و موتور رندر آن را بهبود می‌دهیم. این نسخه جدید Divi قادر خواهد بود تنظیمات طراحی را بسیار سریعتر انجام دهد.

کد کوتاه دیگر وجود ندارد

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که با Divi 5.0 ایجاد می‌شود، انتقال از کدهای کوتاه به فرمت ذخیره‌سازی مدرن‌تر است. جابجایی از کدهای کوتاه چندین مزیت دارد.

 1. این امکان مدیریت سریعتر و ساده تر صفحات Divi و تمام تنظیمات طراحی آنها را فراهم می کند.
 2. این منجر به خطاهای کمتر ناشی از پیچیدگی نحوه تعبیه کدهای کوتاه و ویژگی های کد کوتاه در محتوای پست می شود.
 3. این کار ساختن سیستمی را برای ما آسان‌تر می‌کند تا محتوای تودرتو خود را فعال کنیم (مانند ردیف‌های درون ردیف).

مهمتر از همه، این تغییر Divi را با آینده وردپرس، که در جهت جدیدی در حال تکامل است، هماهنگ می کند.

New Builder API

احتمالاً هیجان‌انگیزترین بخش Divi 5.0 تغییر پارادایم در نحوه رویکرد ما به توسعه آن است. این امر فرصت های جدیدی را برای توسعه دهندگان شخص ثالث باز خواهد کرد. Divi Builder جدید کاملاً قابل تنظیم خواهد بود. توسعه دهندگان می توانند از Divi API برای ایجاد هر چیزی که می خواهند استفاده کنند. توسعه دهندگان نه تنها قادر به ایجاد ماژول های جدید و شگفت انگیز خواهند بود، بلکه می توانند انواع جدیدی از تنظیمات و ویژگی های کاملاً جدید خود را ایجاد کنند. برای توضیح تفاوت بین Divi API فعلی و Divi 5.0 API (از یک غیر توسعه دهنده به دیگری)، اجازه دهید یک قیاس را انجام دهم.

بیایید تصور کنیم که Visual Builder یک خانه است. ما این خانه را ساختیم و از سنگ ساخته شد. بعداً می‌خواستیم به مردم این امکان را بدهیم که ماژول‌های خودشان را بسازند یا در مورد این قیاس، توانایی شخصی‌سازی خانه‌شان را بدهیم. از آنجایی که خانه قبلاً سنگی شده بود، راه‌هایی که می‌توانستیم برای سفارشی‌سازی اجازه دهیم محدود بود. ما توانستیم تنها راه های خاص کوچکی را برای سفارشی کردن خانه باز کنیم. یک میخ به دیوار زدیم و گفتیم: «اینجا مکانی است که می‌توانید شخصی‌سازی کنید. شما می توانید یک عکس را به این میخ آویزان کنید، فقط مطمئن شوید که عکس اندازه مناسبی داشته باشد و دارای سیمی باشد که با میخی که از آن آویزان شده است، سازگار باشد.

این خوب است، اما جای زیادی برای نوآوری وجود ندارد! ایده های جدید با ساختار سختگیرانه API فعلی Divi مانع می شوند.

در نسخه جدید Divi Builder، ما فقط به شما یک میخ روی دیوار نمی دهیم. ما نقشه ها، الوار، چکش و میخ ها را به شما می دهیم. در نسخه فعلی Divi Builder، می توانید عکس های خود را به دیوار آویزان کنید. در نسخه جدید Divi Builder شما قادر خواهید بود طبقه همکف را بازسازی کنید یا حتی طبقه دوم را اضافه کنید.

توانمندسازی جامعه

ما همه “توسعه دهندگان شخص ثالث” در جامعه را می گیریم و آنها را به “توسعه دهندگان شخص اول” ارتقا می دهیم. ابزارهایی که برای سفارشی سازی سازنده خواهید داشت، دقیقاً همان ابزارهایی هستند که تیم ما در وهله اول برای ساخت سازنده استفاده می کرد. منافع خود ما به عنوان سازندگان Divi و منافع جامعه توسعه یکسان خواهد بود.

آینده Divi پایه و اساس یک اکوسیستم گسترده تر است. ما می خواهیم این اکوسیستم مانند وردپرس رشد کند. در واقع، توسعه دهندگانی که با بلوک های ساختمانی برای وردپرس آشنا هستند، شباهت های زیادی در API ماژول Divi 5.0 پیدا می کنند. بلوک‌های وردپرس راحت‌تر با Divi سازگار می‌شوند و توسعه‌دهندگان وردپرس می‌توانند به ساختن چیزهایی برای جامعه ما بپردازند. ما در حال ساخت این نسخه جدید Divi هستیم تا با وردپرس هماهنگ باشد.

اگر توسعه دهنده هستید، این تغییرات را دوست خواهید داشت. اگر توسعه‌دهنده نیستید، همه ماژول‌ها و ابزارهای شگفت‌انگیزی را که توسعه‌دهندگان انجمن می‌توانند برای شما ایجاد کنند را دوست خواهید داشت.

توانمندسازی تیم ما

API جدید نه تنها برای توسعه دهندگان در جامعه مفید خواهد بود، بلکه برای تیم خودمان نیز مفید خواهد بود. این به این دلیل است که Divi با استفاده از API ساخته خواهد شد. علاوه بر این، ما در حال ساخت این نسخه جدید Divi با قابلیت توسعه به عنوان یک ارزش اصلی هستیم. ما همه چیزهایی را که در گذشته خلق کرده‌ایم بازسازی می‌کنیم، اما این کار را در حالی انجام می‌دهیم که عمیق‌تر در مورد اینکه چگونه هر ویژگی می‌تواند به روش‌های پیش‌بینی‌نشده تغییر کند و گسترش یابد، این کار را انجام می‌دهیم تا اصطکاک کمتری در توسعه آینده ایجاد کنیم.

Divi 5.0 سرمایه گذاری در آینده خود ما است. ابزارهایی را که برای ایجاد نرم افزار عالی نیاز داریم، خودمان می سازیم. اگرچه اتمام آن مدتی طول می‌کشد، اما پس از اتمام، این سکوی پرشی خواهد بود که به ما امکان می‌دهد دوباره به سرعت بپریم و ویژگی‌های جدید فوق‌العاده‌ای را بسیار سریع‌تر از قبل و با باگ‌های بسیار کمتری در مسیر ایجاد کنیم.

ما خودمان را طوری تنظیم می کنیم که بتوانیم از رقبا جلوتر بمانیم و درخواست های شما را بیشتر برآورده کنیم.

پروژه های جدید هیجان انگیز در راه است

در حالی که ما روی Divi 5.0 کار می کنیم، دسته ای از ویژگی های جدید را برای Divi Builder منتشر نخواهیم کرد. اگر این کار را انجام دهیم، آنها باید توسط تیم Divi 5.0 دوباره ایجاد شوند و در نتیجه یک چرخه توسعه بی پایان ایجاد شود. به همین دلیل سرعت توسعه ویژگی ما اخیراً کاهش یافته است. اما نگران نباشید… ما شما را معلق نمی گذاریم! ما قصد داریم برعکس عمل کنیم.

امسال Divi را دوبرابر کرده ایم، توسعه دهندگان بیشتری استخدام کرده ایم و تیم خود را گسترش داده ایم تا بتوانیم روی ابزارها و منابع جدید یکپارچه Divi در وب سایت خود کار کنیم که ارزش بیشتری به عضویت شما می بخشد و گردش کار طراحی وب شما را بهبود می بخشد. ما به ساخت چیزهایی ادامه خواهیم داد که Divi را بدون وقفه در توسعه Divi 5.0 بهتر کند.

در واقع، ما قبلاً چندین مورد از این پروژه های جدید را راه اندازی کرده ایم. نمونه اول Divi Cloud و نمونه دوم Divi Teams بود. این ویژگی ها با سایر ویژگی های Divi متفاوت است. آنها برنامه های مستقلی هستند که با Divi کار می کنند و Divi را بهتر می کنند، اما می توانند به طور مستقل توسعه داده شوند و توسط مدل های freemium خودشان پشتیبانی می شوند.

شما از چیزهای جدیدی که امسال و سال آینده منتشر می کنیم شگفت زده و خوشحال خواهید شد، حتی زمانی که Divi 5.0 در حال توسعه است. ما به انتشار چیزهای جدیدی که Divi را بهتر می کند ادامه خواهیم داد، اما روی چیزهایی که در اطراف سازنده و چیزهایی که با آن ادغام می شوند تمرکز خواهیم کرد، نه خود سازنده. هنگامی که Divi 5.0 منتشر شد، در همه زمینه ها با قدرت تمام پیش می رود!

کی Divi 5.0 آماده می شود؟

ممکن است از خود بپرسید “دیوی 5.0 کی منتشر می شود؟” پاسخ به این سوال در این مرحله از توسعه دشوار است. ما بیش از یک سال است که روی Divi 5.0 کار می کنیم، و هنوز چیزهای زیادی برای اتمام وجود دارد. هدف ما انتشار نسخه بتا در سال آینده است که همه بتوانند آن را آزمایش کنند. پس از آن، انتشار رسمی کاملاً به بازخورد کاربران بستگی دارد. این یک به روز رسانی بسیار بزرگ است و ما در آن عجله نخواهیم کرد. می توانید انتظار داشته باشید که Divi 5.0 کمی زمان ببرد، اما ارزش صبر کردن را دارد. در این بین، می توانید اعتماد کنید که ما برای آینده برنامه ریزی می کنیم و بهترین ها را برای شما داریم.

برنامه آزمایشی ما انتشار Divi 5.0 در چند مرحله است:

 1. فاز 1: توسعه دهنده آلفا – این خواهد شد ناتمام Divi نسخه 5.0 API. این به توسعه‌دهندگان نگاهی اجمالی به آینده Divi می‌دهد تا بتوانند برنامه‌ریزی کنند برای اینکه چگونه افزونه‌های Divi فعلی‌شان باید تطبیق شود.
 2. فاز 2: بتا توسعه دهنده – این خواهد شد ناتمام نسخه Divi 5.0 با a تکمیل شد Divi نسخه 5.0 API. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که زودتر، قبل از انتشار رسمی Divi 5.0، برنامه های افزودنی خود را به روز کنند.
 3. فاز 3: آلفای عمومی – ما نسخه آلفای عمومی را با نسخه “لایت” Divi 5.0 راه اندازی خواهیم کرد. این یک نسخه کاملا کاربردی از Divi 5.0 خواهد بود، اما برخی از ویژگی ها و ماژول های فعلی Divi را ندارد. این به بخش بزرگی از جامعه ما اجازه می دهد تا از Divi 5.0 استفاده کنند و به ما بازخورد بدهد. این برای ایجاد سایت های جدید Divi و برای آزمایش مناسب خواهد بود، اما برای استفاده از وب سایت های موجود Divi به دلیل کمبود امکانات مناسب نخواهد بود.
 4. فاز 4: بتا عمومی – بتای عمومی پس از اضافه شدن همه ویژگی‌های Divi به آلفای عمومی و بررسی تمام بازخوردهای آلفا آغاز می‌شود. این نسخه نهایی Divi 5.0 خواهد بود که در انتظار رفع اشکالات کشف شده در مرحله بتا است.
 5. فاز 5: انتشار رسمی – پس از بررسی همه بازخوردها از نسخه بتای عمومی، Divi 5.0 را به‌عنوان یک به‌روزرسانی عادی برای داشبورد وردپرس به‌صورت رسمی منتشر می‌کنیم.

ما هنوز اینجا هستیم و سخت تر از همیشه کار می کنیم

نگران نباشید، دلیل خوبی وجود دارد که اخیراً کمی ساکت بوده ایم. ما سرمان را پایین انداخته‌ایم، و سخت‌تر از همیشه روی پایه‌ای جدید برای Divi و روی پروژه‌های جدیدی که توسط تیم‌های جدید ساخته شده‌اند، کار می‌کنیم که ما را به سمت‌های جدید هیجان‌انگیز سوق می‌دهد. اگر سوالی دارید، لطفا نظر بدهید! من تک تک نظرات را خواهم خواند و مشتاقانه منتظر صحبت با شما هستم.